Susitikime su meru – daug gerų naujienų Senamiesčio gyventojams

Senamiesčio bendruomenė drauge su miesto meru Remigijumi Šimašiumi šįvakar diskutavo apie šiame rajone planuojamus įgyvendinti projektus, gyventojų lūkesčius ir problemas. Kalbėdamas Vytauto Didžiojo gimnazijoje susirinkusiems Senamiesčio gyventojams meras pabrėžė, kad labai svarbu ne tik miesto, bet ir pačios bendruomenės iniciatyva, norint sukurti patogią, jaukią gyvenamąją aplinką. Aktyvūs miestiečiai ne tik išsakė savo pastebėjimus ir idėjas, bet ir pasidžiaugė matomais pokyčiais rajone.


„Senamiesčio rajonas ypatingas, nes jis yra didžiausias traukos centras mieste, kuriame daugiausia viešųjų erdvių, išraiškingų istorinių pastatų. Viena vertus, tai yra didelis privalumas, gyventi miesto širdyje. Antra vertus, dideli žmonių srautai, daugybė kavinių ir barų, reiškia ir didesnį triukšmą, sausakimšus automobilių kiemus, kitus nepatogumus vietos gyventojams. Senamiestyje prioritetas turi būti skiriamas pėstiesiems ir dviratininkams, todėl atnaujiname gatves, šaligatvius, taip gerindami susisiekimą rajone“- sakė sostinės vadovas Remigijus Šimašius.

Rekonstruota Vilniaus gatvė

Šiais metais Senamiestyje sutvarkyta daug miestui itin svarbių gatvių. Vasarą baigta remontuoti Vilniaus gatvė, kuri padovanota pėstiesiems ir dviratininkams. Gatvėje pakloti nauji, kur kas platesni, šaligatviai, atnaujinta susidėvėjusi gatvės danga, įrengti du pakeliami užtvarai, sutvarkytos požeminės komunikacijos, įrengtas modernus LED apšvietimas.


Sutvarkytos Bokšto, A. Savičiaus ir Išganytojo gatvės

Sutvarkytos kelis dešimtmečius nė karto neremontuotos Išganytojo, Bokšto ir Savičiaus gatvės, kuriose visiškai atnaujinta susidėvėjusi gatvės bei šaligatvių danga (apie pusė kilometro), įrengtas naujas apšvietimas, sutvarkytos ir požeminės komunikacijos, gatvės sankirtoje įrengta neregių vedimo sistema, kai kuriose gatvės atkarpose buvo susiaurinta važiuojamoji dalis ir pakloti nauji, platesni, šaligatviai.

Saugesnis judėjimas

Senamiestyje įrengti greičio mažinimo kalneliai Arklių, Islandijos, Subačiaus, Barboros Radvilaitės, Geležinkelio ir Tilto gatvėse.

Tvarkomos ir kitos Senamiesčio gatvės

Šiemet Senamiestyje buvo paklotas naujas asfaltas Škirpos alėjoje, Liejyklos, Filaretų ir Vitebsko, gatvėse. Kitąmet planuojama sutvarkyti šias gatvės – Radvilų, Totorių ir Lapų gatves.

Toliau tvarkomi kiemai, turėklai ir šaligatviai


Rajone sutvarkyta daugiau kaip 10 daugiabučių kiemų ir įvažiavimų: Polocko, Kruopų, Aguonų, Šaltinių, Mindaugo, Subačiaus ir kitose gatvėse. Maironio, Krivių, Olandų, Aukštaičių, Varpų, Filaretų, M. Daukšos, M. Antokolskio gatvėse, Kreivajame skersgatvyje ir Lazdynų Pelėdos, Sirvydo skveruose sutvarkyti laiptai ir įrengti turėklai.

Bus pastatytas paminklas dr. Jonui Basanavičiui ir jo vardo aikštė

Paminklą dr. Jonui Basanavičiui ir jo vardo aikštę vilniečiai ir miesto svečiai išvys kitų metų lapkričio 23-iąją, minint Jono Basanavičiaus gimtadienį. Paminklas bus nedidelis (iki 3 m), bet svarbus istorinis ir architektūrinis akcentas. Aplink skulptūrą sukurta erdvė leis žmonėms iš arti apžiūrėti figūros plastinę raišką, gyvai judėti apie skulptūrą. Šiuo metu rengiamas aikštės prieš Filharmoniją sutvarkymo techninis projektas. Planuojama pakeisti aikštės dangą, įrengti modernų apšvietimą, pasodinti želdinių ir įrengti mažosios architektūros elementus (suoliukus ir kt.). Aikštę priešais dabartinę Filharmoniją planuojama sutvarkyti iki kitų metų rudens.

Tvarkomas T. Kosciuškos g. skveras


Skvere ties T. Kosciuškos gatve jau kitąmet bus įrengta nauja aikštė ir skulptūra didiesiems tautiškumo skatintojams – broliams Vileišiams. Skvere jau paklotos trinkelės, o pavasarį bus įrengtos dangos prie postamento ir atnaujintas apšvietimas. Likusi skvero dalis bus sutvarkyta įgyvendinant Neries krantinių rekonstravimo projektą.

Nauja vaikų žaidimų aikštelė


Kitąmet savivaldybė pradės įrenginėti naują vaikų žaidimo aikštelę Žemaitės skvere. Tai bus modernus daugiafunkcinis kompleksas su įrenginiais vaikams iki 6 metų, bus ir uždengiama smėliadėžė mažiesiems. Savivaldybė per trejus metus mieste planuoja įrengti net 130 naujų modernių vaikų žaidimų aikštelių, Senamiestyje planuojama atnaujinti 10 aikštelių: Filaretų, Islandijos, Klaipėdos, Krivių, Pylimo, Vilniaus, Varpų gatvėse ir S. Moniuškos skvere.

Senamiestyje pasodinti apie 80 medžių

Žaliausia Europos sostine vadinamame Vilniuje šiais metais pasodintas rekordinis per pastaruosius penkerius metus medžių skaičius – 3140. Jaukiose Senamiesčio Pylimo, Gėlių gatvėse, Rotušės aikštėje ir Misionierių soduose buvo pasodinti net 74 liepos ir klevai.

Atnaujinti aikštės suoliukai


Prieš keletą savaičių Rotušės aikštėje buvo įrengti nauji ilgaamžiai suoliukai. Juos Vilniui padovanojo miestą tvarkanti bendrovė „Mano aplinka“. Kitąmet planuojama atnaujinti kitų Senamiesčio aikščių ir skverų suoliukus.

Tvarkomi aikštynai prie mokyklų

Senamiestyje šiemet atnaujinta lauko tinklinio aikštelė Varpų gatvėje – sutvarkyti borteliai, pakeista asfalto danga, netrukus aikštele bus ir aptverta. Rudenį pradėtas tvarkyti ir Vytės Nemunėlio pradinės mokyklos sporto aikštynas. Krepšinio aikštelėje – bus pakeista asfalto danga, krepšinio lankai, o pavasarį čia bus įrengtas naujas bėgimo takas, nauja kvadrato -tinklinio aikštelė, futbolo aikštėje bus pakeista žolės danga. Visus darbus ketinama baigti jau kitų metų pavasarį. Kitąmet savivaldybės lėšomis bus pradėta mokyklinių stadionų futbolo aikščių žolės dangos atnaujinimo programa.

Nauji dviračių takai


Šiemet Senamiestyje atsirado nemažai dviratininkams draugiškų gatvių. Viena tokių – Islandijos gatvė, kurioje automobilių stovėjimas perkeltas į dešinę pusę, o įrengti dviratininkai Islandijos gatvėje gali važiuoti kairiąja gatvės dalimi, priešinga nei automobilių eismas kryptimi, dviratininkai taip pat gali važiuoti ir automobilių eismo kryptimi – bendrame sraute.
Rekonstruojant Vilniaus gatvę, panaikinus automobilių stovėjimo vietas, dešinėje gatvės pusėje (nuo Gedimino prospekto) įrengtas dvigubai platesnis, 2 m pločio dviračių takas, neregių vedimo sistema. Praplatinus rekonstruojamos Rūdninkų gatvės važiuojamąją dalį pavasarį bus įrengtas dviračių takas. Atnaujinus Aukštaičių gatvę joje įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai.

Tvarkomi daugiabučių balkonai ir fasadai

Šiemet sostinės savivaldybės iniciatyva buvo sutvarkyta dvigubai daugiau avarinės būklės Senamiesčio daugiabučių balkonų ir fasadų nei pernai – per 140 balkonų. Atsinaujinti paskatino iki 50 proc. išaugusi sostinės savivaldybės parama, kuria šiemet pasinaudojo 6 pastatų gyventojai. Šiuo metu jau yra paruošta 12 daugiabučių namų fasadų, stogų ir pastatų tvarkymo projektų. Šiemet Senamiesčio fasadų atnaujinimui savivaldybė skyrė apie 200 tūkst. eurų, kitąmet planuoja skirti 300 tūkstančių eurų.


Naujovė – Kaimynijų programa

Meras pakvietė Senamiesčio gyventojus burtis į kaimynijas: apie 19 tūkst. Senamiesčio gyventojų turi galimybę susiburti į 8 kaimynijas (daugiau 48,8 hektarų teritorija) ir atsinaujinti savo gyvenamąją aplinką. Savivaldybė skirs net po 10 eurų už 1 kv. m atnaujinamos teritorijos. Senamiesčio gyventojai galės atnaujinti ne tik gyvenamąją aplinką, bet ir namus – ateinančiais metais.

Daugiau apie Kaimynijų programą: www.vilnius.lt/kaimynijos

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]