Sostinės darnesnio judumo idėjos – jau kūrybinėse dirbtuvėse

Šiandien į savivaldybėje vykstančias kūrybines dirbtuves gausiai susirinko aktyvūs vilniečiai, įvairių organizacijų, įmonių, asociacijų, bendruomenių atstovai, taip pat sveikos gyvensenos entuziastai – visi susėdo prie bendro diskusijų stalo ir dalijosi savo įžvalgomis ir pasiūlymais rengiamai Darnaus judumo plano strategijai.
Startą kūrybinės dirbtuvėms davė Vilniaus mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius: „Toks dalyvių aktyvumas ir įsitraukimas maloniai stebina. Tai tik patvirtina, kad kiekvienam iš mūsų rūpi, kokiame mieste norime gyventi, ką galime padaryti, kad visiems eismo dalyviams kelyje būtų ir saugu, ir patogu, ir netruktų daug laiko. Juk pokyčiai prasideda nuo mūsų pačių požiūrio ir iniciatyvos. Linkiu konstruktyvaus darbo – kad šiandien vis tik būtų sprendžiami ne vieno šviesoforo ar 100 metrų dviračių tako jungties klausimai, o į Vilnių ir jo susisiekimo sistemą dalyviai pažvelgtų plačiau, tarsi iš paukščio skrydžio“.
Aptarus darnaus judumo plano tikslus, susiskirsčius į komandas, imtasi praktinių užduočių. Kiekviena grupė gavo po užduotį, susijusią su pateiktomis vertybėmis, pvz. greitis, saugumas, patogumas ir pan., iš kurių rinko svarbiausias Vilniui, o vėliau turėjo pristatyti priemones, kurios pagerintų esamą situaciją mieste.
Dirbtuvių metu dalyviai išplėtojo ir pristatė tokias idėjas: griežtinti parkavimo politiką, siaurinti gatves, riboti patekimą į miesto centrą, edukuoti gyventojus ir sprendimų priėmėjus, investuoti į universalaus dizaino, pėsčiųjų, dviračių, o po to ir viešojo transporto gerinimą.
Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt