Vilniečiai Kalėdų karštinę iškeitė į jaukias kūrybines dovanų dirbtuves

Trečiadienio vakarą, gruodžio 13-ąją, menų fabrike „Loftas“ bildėjo plaktukai ir burzgė siuvimo mašinos – smalsūs vilniečiai susirinko į projekto „Naujamiesčio dienos“ uždarymą, kuriame ne tik diskutavo apie Naujamiesčio šiandieną ir ateitį, bet ir kibo į darbus. „Aukštamiesčio kūrybinėse dirbtuvėse“ jie savomis rankomis kūrė originalias Kalėdines dovanas. Šio renginio metu itin didelis dėmesys buvo skiriamas antrinių žaliavų perdirbimui. Ir nors „Naujamiesčio dienos“ buvo dedikuotos Naujamiesčiui, jos sutraukė įvairių Vilniaus rajonų gyventojus.
Tėvams, vaikams, jaunimui, senjorui, neįgaliesiems – visiems skirtas projektas „Naujamiesčio dienos“ startavo lapkričio 26-ąją su šeimų ir jaunimo savaitgaliu. Gruodžio 10-ąją „Naujamiesčio dienos“ į būrį sukvietė Vilniaus senjorus, kur visi vaišinosi arbatėle, šoko retro šokius ir leidosi į pažintį su senjorų kolektyvų pasirodymais, o vakar įvyko šio renginių ciklo uždarymas. Renginio organizatoriai menų fabrikas „Loftas“ neabejoja, kad šios „Naujamiesčio dienos“ tebuvo pirmosios, o ateityje tai taps gražia rajono tradicija.
„Kam švaistyti pinigus tvankiuose prekybos centruose, jei Kalėdinę dovaną galima padaryti savo paties rankomis? Įdėjus širdį ir galvojant apie žmogų, kuriam šią dovaną įteiksi, ji tampa dar asmeniškesne ir brangesne“, – pasakojo renginyje sutikta vilnietė. Ji daugiausiai laiko praleido „Yours Again“ kūrybinėse dirbtuvėse, kur buvo gaminami perdirbto džinso aksesuarai.
Kiti renginio dalyviai apgulė „Dragon Rex“ stalą prie kurio buvo gaminami miniatiūriniai skandinaviški švietsuvai. Treti į rankas ėmė „Rezgu pinkles“ paruoštas medvilnines virves ir iš jų gamino aksesuarus sau ar augintiniams, o mažieji renginio dalyviai klegėjo prie socialinės iniciatyvos „Kūrybos kampas 360°“ stendo, kur visi drauge kūrė originalius ir žaismingus atšvaitus.
Renginio metu ne tik buvo gaminamos Kalėdinės dovanos, bet ir pristatyti meno kūriniai iš antrinių žaliavų. Vytautas Visminas supažindino su meno instaliacija iš skardinių, trafaretų meistras Justinas Žožo pristatė meno kūrinį „Lūšis“, „Beyonmaja“ – šviesos instaliaciją „Vizija į nieką“, o „Crop Shop“ rankomis surinktus originalius laikrodžius… iš senų vinilinių plokštelių.
„Naujamiesčio dienų“ uždaryme vyko ir net dvi įdomios diskusijos. Viena jų apie antrinių žaliavų perdirbimo naudą, antroji apie Naujamiesčio rajono pliusus, minusus ir perspektyvas. Ji buvo itin aktuali Naujamiesčio gyventojams, nes diskusijos metu dalyviai nagrinėjo klausimus, galinčius stipriai pakeisti Naujamiesčio ateitį. Ko šiam rajonui trūksta? Ar jis tinkamas jaunoms šeimoms? Kokia Naujamiesčio padėtis nekilnojamo turto rinkoje?
Kol vyresnieji diskutavo, vaikai pramogavo su animatoriais, šokinėjo ant pripučiamo batuto, žaidė ir skanavo „Valgomasis“ vaišes. Turiningą „Naujamiesčio dienų“ uždarymo programą vainikavo melodingas muzikos grupės „balú“ pasirodymas.
„Naujamiesčio dienos“ ir „Aukštamiesčio kūrybinės dirbtuvės“ buvo visiškai nemokami renginiai. Šiuos projektus finansavo Vilniaus miesto savivaldybė.