Savivaldybėje vyko vieša diskusija dėl nuotekynės rekonstrukcijos

Gruodžio 15 dieną bendrovė „Grinda“ surengė viešą diskusiją dėl projekto „T. Narbuto – Saltoniškių gatvių lietaus nuotekynės rekonstravimas su valyklos ir taršos monitoringo mazgo įrengimu“. Susitikime dalyvavo ekspertai, projekto prižiūrinčios institucijos ir galimi šio projekto vykdytojai. Jie aptarė supaprastinto pirkimo galimybes bei būdus, kaip būtų galima šį projektą įgyvendinti kuo greičiau.
„Tai pirmas tokio pobūdžio susitikimas su rinkos dalyviais, viešųjų pirkimų, aplinkosaugos ir projektų valdymo ekspertais, mokslininkais, dirbančiais miesto planavimo ir vandentvarkos srityje,“ – sako Kęstutis Vaicekiūtis, UAB „Grinda“ direktorius. Susitikime buvo pristatyta T. Narbuto – Saltoniškių gatvių paviršinių nuotekų tinklo pajėgumai, problematika, techninė būklė ir planuojami sprendimai. „Tikimasi, kad šis susitikimas įneš daugiau skaidrumo planuojant ir realizuojant visam miestui svarbius vandentvarkos projektus“, – pabrėžė K. Vaicekiūtis.
Šia diskusija siekiama, kad viešieji pirkimai būtų skaidrūs, atviri, o įgyvendinus šį projektą sumažės užtvindymo paviršinėmis nuotekomis rizika ir neigiamas poveikis aplinkai bei ekonomikai. Skaičiuojama, kad tiesioginę naudą pajus daugiau kaip 150 tūkstančių sostinės gyventojų.
Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt