Vilnius – pirmoji Baltijos šalių sostinė, tapusi startuolių miestų organizacijos nare

Vilnius yra pirmasis Baltijos šalių ir viso Vidurio Rytų Europos regiono miestas, tapęs Europos startuolių miestų sąjungos (Startup City Alliance Europe, SCALE) pilnateisiu nariu. Kijeve vykusiame sąjungos narių susitikime patvirtinta „Go Vilnius“ paraiška dėl Vilniaus miesto narystės.
SCALE kuria sistemą, padedančią Europos startuoliams lengviau pasiekti skirtingus miestus, kuriuose jie gali išbandyti ir vystyti savo idėjas bei produktus.
Pasak „Go Vilnius“ vadovės Ingos Romanovskienės, Vilniaus dalyvavimas SCALE tinkle suteiks galimybes miestui ir jo sparčiai augančiai startuolių bendruomenei užmegzti ryšį su pažangiausiais Europos startuoliais ir tokiu būdu keistis idėjomis, naujovėmis, skatinti žinių ekonomikos plėtrą.
Dalyvavimas SCALE tinkle atveria galimybes Vilniaus bendrovėms ne tik dalyvauti užsienio projektuose, tačiau taip pat pritraukti ir vystyti naujus tarptautinius startuolių ar žinių ekonomikos projektus bei rengti su šiomis sritimis susijusias verslo konferencijas.
„Tapę SCALE tinklo nariais turime realią galimybę pasiekti, kad Vilnius Europos naujųjų technologijų renginių žemėlapyje taptų nauja karšta vieta”, – sako Inga Romanovskienė.
Amsterdame įkurtas SCALE tinklas jungia 19 Europos startuolių organizacijų, veikiančių tokiuose Europos miestuose kaip Amsterdamas, Stokholmas, Helsinkis, Oslas, Lisabona, Roma. Miestų bendradarbiavimo tikslas – sukurti skaidriai veikiančią startuolių ekosistemą, galinčią pagelbėti startuoliams pasiekti naujas rinkas.
Pasak Nyderlandų karalystės ambasadoriaus Lietuvoje Berto van der Lingeno, SCALE yra labai svarbi organizacija, padedanti kurti bendrą Europos miestų startuolių ekosistemą, kuri įgalintų spartesnį ir efektyvesnį bendradarbiavimą.
„Nuostabu, kad Vilnius, pirmasis iš visų miestų savo regione, prisijungė prie Europos startuolių miestų sąjungos (SCALE), kuri 2016 metų pavasarį buvo įkurta startuolių agentūros „StartupAmstredam“ iniciatyva. SCALE siekia kurti Europos miestų startuolių ekosistemą, kuri skatins efektyviau dalintis žiniomis, finansavimo galimybėmis ir produktų idėjomis. Šis žingsnis – tai dar vienas įrodymas, jog Vilnius gali vaidinti svarų vaidmenį urbanistinėje Europos startuolių ekosistemoje.
Beje, kooperacija tarp Vilniaus ir Nyderlandų startuolių bendruomenių jau vyksta: Vilniuje aktyviai veikia Nyderlandų verslo akseleratoriai, rizikos kapitalistai, taip pat plėtojamos vystomojo finansavimo iniciatyvos. Ambasados darbuotojų komanda nepaprastai vertina galimybę prisidėti prie Vilniaus įsitraukimo į SCALE tinklą, kuris dar labiau sustiprins sąveiką tarp Nyderlandų ir Lietuvos startuolių bendruomenių.“ – sakė Nyderlandų karalystės ambasadorius Bertas van der Lingenas.
Vienas iš pagrindinių SCALE sąjungos tikslų yra pagalba kuriant skaidrią Europos startuolių ekosistemą, kuri padėtų startuoliams pasiekti skirtingas šalis ir jose sėkmingai plėtoti savo veiklą. Taip pat labai svarbus SCALE tikslas – Europos miestų savivaldos struktūrų, universitetų, verslo įmonių, investuotojų ir startuolių bendradarbiavimo stiprinimas.
Vilniaus stojimą į SCALE asociaciją įgyvendino agentūra „Go Vilnius“. Bendradarbiaujant kartu su advokatų kontora „TRINITI“ ir „Startup Lithuania“ buvo parengta informacinė platforma sėkmingam startuolių pritraukimui ir bendradarbiavimui: pateikiama informaciją apie įstatyminę ir mokestinę bazę, verslo vystymo procedūras, startuolių ekosistemą, teminius renginius bei startuoių vizos procedūrą. Visa tai ko reikia sėkmingam bendradarbiavimui.