Atviras Vilnius – vienintelė Lietuvoje savivaldybė, priimanti dokumentus anglų kalba

Sostinės savivaldybė Lietuvos šimtmečio metus pradeda nuo dar didesnio atsivėrimo pasauliui – nuo sausio 1-osios priima visus anglų kalba parengtus dokumentus. Tokia paslauga labai patogi Vilniuje gyvenantiems anglakalbiams, nemokantiems lietuvių kalbos – nuo šiol jie visus užklausimus ar kitus dokumentus savivaldybei gali pateikti anglų kalba.

„Savivaldybė turi kalbėti ta kalba, kuria kalba vilniečiai. Besikreipiantys pas mus gyventojai ir miesto svečiai jau du metus gauna informaciją lietuvių, anglų, lenkų ir rusų kalbomis, miesto puslapis taip pat skelbia naujienas šiomis keturiomis kalbomis, o nuo šių metų oficialiai priimsime ir visus dokumentus anglų kalba“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Beje, dar gruodžio mėnesį atviras ir greitas Vilnius žymiausiai pasaulio humanoidei Sofijai įteikė sertifikatą, patvirtinantį Vilniaus miesto savivaldybės gyventojos statusą.

Užsieniečiai į Vilniaus miesto savivaldybės administraciją dažniausiais kreipiasi dėl gyvenamosios vietos deklaravimo paslaugų, verslo licencijų ar kitais klausimais.

Statistikos duomenimis, Vilnius yra daugiatautiškiausias miestas Lietuvoje. Čia gyvena 128 tautybių gyventojai, įsikūrę apie 20 tūkst. užsieniečių.

Per metus savivaldybėje apsilanko daugiau nei 120 tūkstančių gyventojų. Kasdien įvairios informacijos ir pagalbos kreipiasi vidutiniškai po 500 interesantų. Savivaldybė teikia daugiau nei 250 paslaugų, iš kurių daugiau kaip 100 pasiekiamos ir elektroniniu būdu.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt