Duotas startas Nacionalinės koncertų salės projektui įgyvendinti

Įgyvendinant Vyriausybės įsipareigojimą kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson kartu su Vilniaus miesto meru Remigijumi Šimašiumi pasirašė Ketinimų protokolą dėl Nacionalinės koncertų salės paslaugų infrastruktūros sukūrimo Vilniuje. Planuojama projektą įgyvendinti iki 2023 m.

„Tai, kad Lietuva dar neturi koncertų salės, atitinkančios pasaulinius muzikos standartus, yra nedovanotina. Vyriausybė yra įsipareigojusi šią spragą užpildyti ir tai yra vienas iš prioritetinių kultūros srities darbų. Per gan trumpą laiką pavyko sutarti dėl geriausios vietos Vilniaus m. ir pasitinkame šimtmetį su dar vienu puikia žinia Lietuvos visuomenei ir kultūros bendruomenei – Vilnius turės aukščiausius standartus atitinkančią Nacionalinę koncertų salę“, – teigė kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

„Džiaugiuosi, kad su Kultūros ministerija rastas susitarimas dėl tinkamiausios vietos Nacionalinei koncertų salei Vilniuje. Simboliška, jog Susitarimas pasirašomas Lietuvai rengiantis švęsti šimtmetį. Tai – puiki dovana ir Lietuvos valstybės architektams – daktaras Jonas Basanavičius dar 1907 metais kartu su kitais šalies inteligentais iškėlė idėją, kad vieta ant Tauro kalno turi tapti visos Lietuvos kultūros centu. Šiandien J. Basanavičiaus žodžiai pildosi – savivaldybė jau pritarė žemės po buvusiais Profsąjungų rūmais perėmimui visuomenės poreikiams, derėsis ir su dabartiniais rūmų savininkais dėl jų išpirkimo“, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Kartu pasirašytas ir Susitarimo įgyvendinimo veiksmų planas, kuriame numatyta iki birželio Nacionalinės koncertų salės paslaugų infrastruktūros sukūrimo Vilniuje (toliau – Nacionalinė koncertų salė) urbanistinės, programinės ir akustinės galimybių studijos parengimas. Iki kitų metų rugsėjo bus parengta Nacionalinės koncertų salės tarptautinio architektūrinio konkurso techninė specifikacija, o rugsėjį planuojama skelbti Nacionalinės koncertų salės tarptautinį architektūrinį konkursą.

Planuojama salės statybos ir aplinkos tvarkybos darbus baigti iki 2023 m.

Nacionalinės koncertų salės paslaugų infrastruktūros sukūrimo Vilniuje įgyvendinimo planas 2018 – 2022 m. (dokumentas atsisiųsti)

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt