Vilniaus senjorai  saugo moksleivius – budi prie pėsčiųjų perėjų šalia mokyklų

Sausį sostinės savivaldybė kartu su aktyviais senjorais organizuoja ypatingą akciją – sausio 15-19 dienomis senjorai budės prie pėsčiųjų perėjų kiekvieną rytą prieš pamokas, kad moksleiviai saugiai pasiektų mokyklas, kol rytai dar tokie tamsūs.
Šios akcijos iniciatorius Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis pastebi, kad toks bendradarbiavimo sumanymas jau senokai sėkmingai gyvuoja užsienio šalyse.
„Naujoji miesto administracija siekia į aktualias miesto gyvenimo sritis įtraukti norinčius padėti bei aktyvia veikla užsiimti senjorus – itin dažnai jų per gyvenimą sukaupta patirtis ir išmintis yra pamirštama sulig žmonės išeina į pensiją. Šia akcija siekiame tiek šio tikslo, tiek, be abejo, padidinti moksleivių saugumą ankstyvais ir tamsiais rytais“,- pasakojo P. Poderskis.
Sostinės savivaldybė prie akcijos pakvietė prisidėti ir partnerius: „Lietuvos draudimas“ senjorams parūpino ryškias liemenes su atšvaitais, o savanoriškai šaltyje besidarbuojančius senjorus kiekvieną dieną kava sušildys ir nemokamai pavaišins „Caffeine“.
„Lietuvos draudimui“ rūpi saugumas Lietuvos keliuose ne vieną dešimtmetį. Jau 18-ą metų rugsėjį drauge su savivaldybe organizuojame akciją „Apsaugok mane“, kurios tikslas – apsaugoti į mokyklą po vasaros atostogų grįžtančius vaikus nuo gatvėse tykančių pavojų. Todėl mielai palaikome ir naują Vilniaus savivaldybės iniciatyvą, kuria siekiama užtikrinti didesnį mažiausių eismo dalyvių saugumą mokyklų apylinkėse žiemą. Labai džiaugiamės, kad prie perėjų budėsiantys senjorai vilkės ryškiaspalves, šviesą atspindinčias „Lietuvos draudimo“ liemenes“, – sako Aurelija Kazlauskienė, „Lietuvos draudimo“ Strategijos, klientų ir marketingo departamento direktorė.
Karštos kavos puodelius akcijoje dalyvaujantiems senjorams dalijantys „Caffeine“ atstovai, noriai prisijungė prie šios akcijos: „Mes su malonumu paruošime kvapnios rytinės kavos senjorams, taip palaikydami išties puikią ir miestui reikalingą idėją“,- sumanymu džiaugėsi Nidas Kiuberis, kavinių tinklo „Caffeine“ komunikacijos vadovas.
Šiuo metu prie iniciatyvos prisijungė 37 Lietuvos „Bočių“ Vilniaus skyriaus ir Vilniaus Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto senjorai, kurie budės prie 24 mokyklų perėjų. Senjorai vaikus palydi Antakalnyje, Šnipiškėse, Senamiestyje, Justiniškėse, Žirmūnuose, Lazdynuose, Karoliniškėse, Šeškinėje, Vilkpėdėje, Naujininkuose, Naujamiestyje ir Verkiuose.
Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt