Vilniaus meras įteikė apdovanojimą trumpametražių filmų festivalio nugalėtojui

Šiandien Menų spaustuvėje surengti 11,5-ojo Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio apdovanojimai. Konkurse dėl geriausio lietuviško trumpametražio filmo titulo varžėsi vienuolika animacinių, dokumentinių ir vaidybinių ambicingų kino režisierių filmų. Geriausio lietuviško trumpametražio filmo – „Dialogas su Josefu“ – nugalėtoja Elžbieta Josadė šįvakar apdovanota piniginiu prizu.


„Esu dėkingas festivaliui, kad parodėte, kokia profesija yra pati įdomiausia, linksmiausia ir sukelia daugiausia emocijų. Per trumpą laiką Jums pavyko parodyti labai daug. Tad visiems filmų kūrėjams norėčiau palinkėti geriausios kūrybinės kloties“- kalbėjo Vilniaus meras Remigijus Šimašius, įteikdamas apdovanojimą filmo prodiuserei Dagnei Vildžiūnaitei.

„Labai džiaugiuosi, kad šiemet mano filmas buvo išrinktas geriausiu. Džiaugiuosi, kad juo tapo dokumentinis filmas, o tai reiškia, kad žmonės domisi dokumentiniu, eksperimentiniu kinu. Ačiū visiems už įvertinimą!“ – sakė šiuo metu Prancūzijoje viešinti geriausio lietuviško trumpametražio filmo režisierė atsiųstame vaizdo sveikinime.


Pasak filmo režisierės Elžbietos Noemi Josadės (26 m.) – „tai filmas, kuris nieko nesako, nieko neteigia tik kviečia pažiūrėti į gamtą, į kūrybos procesą, į tokį keistą pokalbį. Pažiūrėti, įsižiūrėti, gal ką nors pamatyti“.

Tiesa, penktadienio vakarą programos seansus dar bus galima išvysti kino teatre „Pasaka“.

Praėję metai buvo itin sėkmingi lietuviškam trumpametražiam kinui: vieni filmai pateko į prestižinių tarptautinių kino festivalių konkursines programas, kiti pelnė apdovanojimus, ar nenustoja keliauti po pasaulio kino renginius.

Festivalio organizatoriai šiemet sulaukė kaip niekad daug į konkursą norėjusių patekti filmų. Į dviejų seansų programą atrinkti geriausi pastarųjų metų lietuviški trumpieji darbai.


Konkurse varžėsi ir „Scanoramos“ festivalyje geriausiu lietuvišku trumpametražiu pripažintas filmas „Paskutinė diena“, „Sidabrinę gervę“ už geriausią trumpametražį vaidybinį filmą atsiėmęs „Motinos diena“ bei „Sidabrinę gervę“ už geriausią metų animaciją ir „Kino pavasario“ geriausio trumpametražio filmo apdovanojimą pelnęs filmas „Kaukai“.

Programą vertino literatūros, kino ir vizualumo tyrinėtoja Natalija Arlauskaite, kino režisierius Tomas Vengris ir nepriklausoma audiovizualinės industrijos konsultantė Eva Brazdžionytė.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt