Kviečiame iš naujo atrasti Vilnių – aplankykite sostinės stendą „Adventur“ parodoje

Šį savaitgalį LITEXPO vykstančioje tarptautinėje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „Adventur 2018“. Šiais metais sostinės stendas kitoks ir kviečia visus iš naujo atrasti Vilnių!

Sostinės stende įdomiai ir patraukliai pristatomi ne vien Vilniaus centras ar Senamiestis, bet ir atokesni nuo centro rajonai: Pilaitė, Markučiai, Antakalnis, Žvėrynas, Užupis, kviečia į ekskursiją po seniausią Vilniaus turgų – Halę.

Jau pamėgta tradicija tapo iš Vilniaus stendo paštu išsiųsti atvirlaiškį savo artimiausiems, draugams ir pakviesti juos pasisvečiuoti Vilniuje. Šiemet atvirlaiškiai labai ypatingi – su įsimintinomis žymių visuomenės veikėjų, kūrėjų citatomis, kūrinių ištraukomis.


Prieš 695 metus Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas savo laiškuose minėdamas Vilnių kvietė krikščionis, pirklius, amatininkus ir kitus geros valios žmones iš viso pasaulio atvykti ir apsigyventi. Simboliškai, atvirlaiškiais kiekvienas gali pakviesti visus atvykti į atvirą, draugišką, modernų ir patogų gyventi ir dirbti Vilnių. O vilniečiai kviečiame ateiti į sostinės stendą ir iš naujo pažvelgti į savo miesto pastatus, tiltus, sužinoti kur buvo įsikūrusi pirmoji radijo stotis, atrasti kitokį Halės turgų.

Paaugliams ir vaikams paruošti nuotaikingi, komikso žanro leidiniai. Juose jaunieji parodos dalyviais ras žemėlapius su maršrutais po Senamiestį, aprašytas „Baisiojo Užupio paslaptis“.

Vilniaus stende kiekvieną svetingai pasitinka savivaldybės Užsienio ryšių ir turizmo skyriaus specialistai, vaišina keksiukais.
Šiais metais paroda „Adventur 2018“ užima rekordinį 15 245 kv. m plotą. Iš viso laukiama per 350 dalyvių iš 30 skirtingų pasaulio šalių. Pirmą kartą lankytojams prisistato tokios šalys kaip Bulgarija, Egiptas, Estija ir Kuba.

Vilniaus stendą LITEXPO galima aplankyti iki sausio 28 dienos, 3 salėje (nr. 3.18): penktadienį 10-19 val., šeštadienį 10-19 val., sekmadienį 10-17 val.


Kviečiame į parodą patogiai atvykti viešuoju transportu – sausio 26-28 d. tarptautinės parodos ADVENTUR metu 2G maršruto autobusai papildomai stos stotelėje „Parodų rūmai“, Lazdynų ir Savanorių pr. link. Kaip įprastai, Parodų rūmų stotelėse taip pat sustos ir 13-ojo, 16-ojo, 18-ojo maršrutų troleibusai bei 21-ojo, 54-ojo maršrutų autobusai.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt