Apie 80 proc. vilniečių nori, kad Pilaitėje būtų statoma savivaldybės mokykla

Kokios mokyklos pilaitiškiai norėtų – savivaldybės ar katalikiškos – paklausė vilniečių savivaldybė sausio mėnesį vykusioje gyventojų apklausoje. Apie 80 proc. vilniečių pasisako už tai, kad Pilaitėje būtų statoma ne katalikiška, o savivaldybės nauja mokykla.

Dešimt dienų trukusioje viešoje gyventojų apklausoje iš viso balsavo 2881 vilnietis. Apklausoje balsuoti galėjo visi, tačiau tikslinė grupė buvo tėvai, kurių vaikai yra būsimi naujosios mokyklos moksleiviai ir šiuo metu lanko įvairius Pilaitės darželius: „Pilaituką“, „Gilužį“, „M. Mažvydo progimnazijos“ priešmokyklinę klasę ir 1-2 klases, bei tėvai, kurių vaikai dar laukia eilėje į Pilaitės darželius.

Ši apklausa padėjo savivaldybei išsiaiškinti bendruomenės lūkesčius ir prioritetus: 2260 balsavo už savivaldybės mokyklą, 450 – už katalikišką, 157-iems mokyklos tipas nėra svarbus. Iš 520 tikslinės grupės tėvų didžioji dauguma – 409 – taip pat pasisako už savivaldybės mokyklą ir vos 57 – už katalikišką, 50 tėvų mokyklos tipas nėra svarbus.

Vilniaus miesto savivaldybė pastatys naują mokyklą pačiame Pilaitės centre, kuri įsikurs Tolminkiemio gatvėje. Naujojoje mokykloje galės mokytis daugiau kaip 700 mokinių. Savivaldybė jau pradeda būsimos mokyklos projektavimą, kuris truks iki rudens, o statybas planuojama pradėti 2019 metų pradžioje.

Pilaitės mokykla – tai tik viena iš planuojamų statyti sostinės mokyklų. Per artimiausius kelerius metus Vilnius statys net 5 naujas mokyklas ar jų priestatus ten, kur labiausiai reikia naujų mokyklų – Verkiuose, Pašilaičiuose, Pavilnyje, Žirmūnuose tokiu būdu sukuriant apie 3 tūkst. naujų vietų moksleiviams.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt