5000 moksleivių pamatys spektaklį apie Vilnių – „Žalia gyva“

Artėjant Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui, sostinės savivaldybėje vaikai buvo pakviesti į nemokamą spektaklį „Žalia gyva“. Tai vienas iš valstybės šimtmečio Vilniuje renginių akcentų. Nemokamai spektaklis sostinės vaikams bus parodytas 46 kartus. Spektakliai pradinukams bus rodomi tiek mokyklose, tiek savivaldybėje ir juose apsilankys apie 5000 moksleivių.

Spektaklis vaikams „Žalia gyva“ sukurtas pagal tikras Vilniaus istorijas: jame žaismingai ir interaktyviai pasakojama Vilniaus bei visos Lietuvos istorija – nuo kunigaikščio Gedimino laikų. Pradinių klasių moksleiviams kūrybiškai ir įdomiai papasakojamos skirtingų tautybių mažųjų vilniečių gyvenimo akimirkos, svarbiausi istoriniai įvykiai.

„Sveikinu ir džiaugiuosi, kad šiandien galėsite pasižiūrėti spektaklį, kurį Vilniaus vaikai galės pamatyti daugiau negu keturiasdešimt kartų: visus šiuos metus kalbėsime apie tai, kaip Lietuva iš naujo atkūrė savo nepriklausomybę, kas buvo nuveikta per šimtą metų. Apie tai galėsite išgirsti ne tik jūs, bet ir daug jūsų draugų. Tegul ši žinia sklinda per Vilnių!” – sveikindamas apie tris dešimtis „Vilnios“ pagrindinės mokyklos pradinukų kalbėjo savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto komiteto pirmininkas Vytautas Mitalas.

Spektaklį vaikams sukūrė„Teatriukas”. Inscenizacijos autorė ir režisierė – Agnė Sunklodaitė, kompozitorius – Žilvinas Ramanauskas. Vaidina: Dalia Mikoliūnaitė ir Žilvinas Ramanauskas. Spektaklio pastatymą parėmė Lietuvos kultūros taryba.
2016 m. Varėnoje vykusiame VII Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje šis spektaklis buvo pripažintas geriausiu spektakliu vaikams.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt