Šiandien Vilniuje estai, latviai ir lietuviai simboliškai pradeda švęsti valstybių atkūrimo šimtmečius

Šiandien į Vilnių švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio atvyko beveik 100 svečių iš Latvijos ir Estijos.

Viešnagę Lietuvos sostinėje svečiai pradėjo pusryčiais naujajame Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ turizmo informacijos centre Pilies gatvėje, kuris sujungtas su šalia įsikūrusiu restoranu. Vilniaus turizmo informacijos specialistai juos supažindino su specialiu Šimtmečio maršrutu po Vilnių, mieste vykstančiais renginiais bei kita reikalinga informacija.

„Džiaugiamės, kad mūsų kaimynai latviai ir estai Lietuvos valstybės atkūrimo proga atvyko į Vilnių švęsti kartu su vilniečiais. Svetingai juos pasitikdami pradedame švenčių maratoną, kuris Baltijos šalyse tęsis visus šiuos metus, – sakė „Go Vilnius“ direktorė Inga Romanovskienė. – Lietuvos valstybės atkūrimo šventės programą Vilniuje nuo metų pradžios aktyviai pristatome užsienyje ir jaučiame didelį susidomėjimą iš Latvijos, Vokietijos, Ukrainos, Lenkijos ir kitų šalių. Šie metai – tai unikali istorinė galimybė aplankyti šimtmetį švenčiančios Lietuvos sostinę.“


Vilnių nemokamai aplankyti galimybę suteikusios kompanijos „Ecolines“ Lietuvos-Lenkijos regiono vadovas Remigijus Dvareckas teigė, kad valstybės atkūrimo šimtmetis yra ypatinga šventė, tiek Lietuvai tiek Baltijos šalims. „Mums smagu sulaukti tiek daug svečių ir simboliška, jog mūsų broliai ir sesės iš Latvijos bei Estijos savo šimtmetį pasitinka ir švenčia kartu su mumis Lietuvos sostinėje. Džiaugėmės galėdami prisidėti prie šventės kūrimo ir būti šio nepamirštamo įvykio dalimi“, – teigia Baltijos regiono tarptautinių maršrutų vežėjo „Ecolines“ atstovas.

Pasimėgavę karštais gėrimais ir bandelėmis svečiai iš Rygos ir Talino planuoja stebėti Vilniuje vyksiančius Valstybės atkūrimo dienos renginius. Jiems pristatyti svarbiausi šventės Vilniuje akcentai: kelionė laiku į 1918 m. Vilnių restoranuose, kur galima paragauti to laikotarpio patiekalų, taip pat – ekskursijos valstybės atkūrimo takais, 100 simbolinių laužų Gedimino prospekte, šventinis koncertas „Dainuoju Lietuvą“ Katedros aikštėje, įspūdingi šventiniai fejerverkai.

Naujas turizmo informacijos centras didžiausius keliautojų srautus pritraukiančioje Vilniaus senamiesčio arterijoje – Pilies gatvėje – atidarytas praėjusią savaitę. Jis sujungtas su restoranu „Grey“, todėl pasižymi ypatingu svetingumu. Šiame centre galima ne tik gauti visą turistams reikalingą informaciją, bet ir pradėti pažintį su gastronomine miesto kultūra arba tiesiog atsipūsti, išgerti puodelį kavos, ramiai pabendrauti.

Daugiau informacijos:

Gintarė Kavaliūnaitė, „Go Vilnius“ viešųjų ryšių projektų vadovė
Tel. +370 617 45202, el.p. [email protected]
www.govilnius.lt

„Go Vilnius“ – oficiali Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūra. Agentūros tikslas – užtikrinti tarptautinį Vilniaus konkurencingumą.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]