100-mečio eisena Vilniuje – 7000 moksleivių ėjo „Lietuvos valstybės keliu”

Tūkstantinė moksleivių ir jaunimo minia, nešini trispalvėmis, istorinėmis ir savo mokyklų vėliavomis, šiandien sostinėje ėjo keliu, jungiančiu su Lietuvos valstybe ir jos kūrėjais. Tradicinė eisena šiemet išties ypatinga: 100-mečio proga tūkstančiai moksleivių iš visos Lietuvos visi drauge ėjo nuo senosios Lietuvos valstybės centro – Šventaragio slėnio, nuo Valdovų rūmų ir Katedros, kurioje ilsisi Vytautas Didysis ir Lietuvos globėjas Šv. Kazimieras – ėjo pro Signatarų namus, Didžiojo Vilniaus seimo rūmus, Aušros Vartus į Rasų kapines, prie daktaro Jono Basanavičiaus kapo, pro už Tėvynės laisvę žuvusių savanorių kapus.

„Sveikinu Jus su Valstybės atkūrimo Šimtmečiu! Būtent Vilniuje vyko reikšmingiausi 1918 m. įvykiai, tad kviečiu kartu sveikinti atkurtą Lietuvos valstybę mūsų mylimame mieste! Didžiuokimės savo Valstybe, didžiuokimės savo Vilniumi!“ – sveikino Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Ypatingai švęsti Vasario 16-ąją ir mūsų Valstybės atkūrimo šimtmetį žygiuojant šventinėję jaunimo eisenoje Vilniaus ir visos Lietuvos mokyklų bendruomenes pakvietė Lituanistų sambūris, Lietuvos istorijos mokytojų asociacija ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Prie Signatarų namų jaunimą pasitiko prezidentas Valdas Adamkus, sveikindamas gausiai susirinkusius eisinos dalyvius.

„Nuoširdžiai džiaugiuosi matydamas, kokia Lietuva baigė pirmąjį šimtmetį ir žengia į antrąjį. Šiomis dienomis žmonių lūpose ir širdyse dažniau negu visada skamba žodžiai – buvome, esame ir būsime. Neabejoju, kad jie nusako esmę. Lietuvių tauta buvo, yra ir bus. Lietuvos valstybė buvo, yra ir bus. Sveikinu visus su 100- uju Lietuvos valstybės gimtadieniu, nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Tegul ši diena veda mus į antrąjį šimtmetį su aiškiu tikslu – gyventi, kurti ir būti nepalaužiamiems saugojant Lietuvos valstybę“, – į jaunimą kreipėsi prezidentas Valdas Adamkus.

Prie Lietuvos nacionalinės filharmonijos, kur buvusiuose Miesto salės rūmuose 1905 metais posėdžiavo Didysis Vilniaus seimas, eisenos dalyvius pasitiko aktoriai Dovydas Stončius, Gytis Laskovas ir Karolina Elžbieta Mikalajūnaitė, skaitydami suvažiavimo kalbų ir nutarimų ištraukas.

Sugiedoję Lietuvos himną, moksleiviai su mokytojais rinkosi Rotušėje, kur buvo pakviesti sušilti, apžiūrėti parodas, pasivaišinti kareiviška koše ir arbata.

Džiugu, kad jau trečius metus rengiamoje Vasario 16-osios eisenoje kaskart dalyvauja vis daugiau moksleivių, kuriasi graži tradicija, pritraukianti jaunimą į Vilnių iš visos Lietuvos švęsti savo Valstybę.

Daugiau 100-mečio renginių – www.vilnius1918.lt

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]