Search Icon

Struktūra ir kontaktai

Dažniausiai užduodami klausimai

Pranešti apie problemą mieste

Registracija į darželius ir mokyklas

Gyvenamosios vietos deklaravimas

Dokumento statuso patikrinimas

Dėl galimai neskaidrių prekybos susitarimų keisis Kaziuko mugės organizatorius

Sostinės savivaldybė svarsto keisti Kaziuko mugės operatorių (UAB „Vikšris“) ir nuo kitų metų organizuoti visiškai naujos kokybės mugę.

Kreiptis į institucijas dėl tyrimo ir svarstyti nutraukti sutartį su mugės organizatoriumi prireikė po šį savaitgalį gautų mugės dalyvių nusiskundimų. Viešosios tvarkos pareigūnams patikrinus paaiškėjo, kad mugės dalyviai mokėjo už prekyvietę labai skirtingas kainas, nenumatytas konkurse ir tai yra akivaizdūs sutarties pažeidimai.

„Manau kad tai paskutinė mugė, kurią organizavo šis operatorius. Planuojame dar šiandien kreiptis į VMI dėl neplaninio operatoriaus, kuris organizavo mugę, patikrinimo. Kyla pagrįstų įtarimų, nes prekyvietes įsigijusiems kvitai išrašyti vienai sumai, sutartyse – kitos sumos, dalis prekeivių mokėjo daugiau, nei kiti, apie 400 vietų visai nedeklaruotos. Sumos gali būti tikrai įspūdingos. Reikia kad atsakingos institucijos tai ištirtų“, – sakė Administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Pavyzdžiui, apklausus mugės dalyvius paaiškėjo, kad jei 3 x 3 kv. m vieta mugėje brangiausiai turėjo kainuoti 69,66 eurų, tai prekiautojai už ją organizatoriui mokėjo po 150 eurų ir daugiau, priklausomai nuo lokacijos vietos. Ypač permokėjo svečiai iš užsienio.

„Fiksavome grubius sutarties pažeidimus. Pranešimai rodo, kad iš prekiautojų buvo renkami papildomi mokesčiai, nei numatyti konkurso metu, be to, buvo prekiaujama masinės gamybos gaminiais, taip pat buvo nustatyta daugiau prekybos vietų, nei deklaruota. Pavyzdžiui, jei mugėje Gedimino prospekte turėjo būti apie 500 prekiautojų, tai realiai prekiavo apie 800. Detaliai aiškinsimės kiekvieną užfiksuotą pažeidimą. Negalime toleruoti tokių atvejų, todėl tirsime ir elgsimės principingai.“ – vardijo pažeidimus Licencijavimų ir leidimų skyriaus vedėjas Gintaras Karanda.

Pasak Administracijos direktoriaus Povilo Poderskio, Vilnius tikrai neliks be Kaziuko mugės, per artimiausius keletą mėnesių bus kuriama naujos kokybės Kaziuko mugės koncepcija, svarstoma, kaip turėtų būti organizuojama mugė, ar nereiktų dėl skaidrumo atskirti konkurso operavimą nuo mokesčių surinkimo, kurie galėtų būti el. būdu sumokami tiesiogiai savivaldybei.

Kviečiame siųsti mums savo idėjas, pasiūlymus kaziukas@vilnius.lt – kaip mugė galėtų tapti dar geresnė, nei buvo organizuojama pastaruosius 10 metų. Taip pat šiuo adresu galite siųsti pranešimus ir apie pažeidimus.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt