Pasveikintos atkurtos Lietuvos bendraamžės – šimtametės vilnietės

Ruošiantis dar vienai reikšmingai šimtmečio progai, Kovo 11-ajai, Vilniuje pasveikintos Lietuvos valstybės bendraamžes – šimtametes senoles. Savivaldybės Tarybos narys Vincas Jurgutis kartu seniūnais aplankė Grigiškėse ir Antakalnyje gyvenančias šimtametes, įteikė Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus padėkas, gėlių puokštes ir dovanojo šimtmečio atributika papuoštus tortus.

Grigiškėse gyvenanti šimtametė Bronė Čiurlytė, kurios šimtasis gimtadienis buvo kovo 4-ąją, džiaugėsi, kad nepaisant visų karo siaubų, lietuvių tauta vis tiek išliko laisva ir laiminga – tokia, kokia pati dar ir dabar jaučiasi širdyje. Daugiau kaip trisdešimt metų Vilniuje gyvenanti Bronė ilgai dirbo mokytoja, dėstytoja, ir dabar kiekvieną dieną vis dar pati skaito laikraščius. Vilnietė linkėjo visiems neprarasti noro judėti ir viskuo domėtis, gyventi!

„Galimybė pasveikinti šias šimtametes buvo didelė garbė. Jos žavi ne tik savo gyvenimo patirtimi, bet ir energija ir pozityvumu, kuriais spinduliuoja šiandien. Šis puikus pavyzdys įkvepia dar labiau žinant, kad jų jubiliejus sutampa su Lietuvos valstybės šimtmečiu. Gimusioms ir augusios nepriklausomos Lietuvos aušroje joms teko pamatyti daug negandų, kurias teko išgyventi mūsų šaliai, bet savo šimtmetį gali minėti laisvę švenčiančioje Lietuvoje. Jos tiki Lietuvos ateitimi, tai yra papildomas įsipareigojimas mūsų kartoms savo darbu pateisinti jų pasitikėjimą,“ – sveikindamas senolės kalbėjo Tarybos narys Vincas Jurgutis.

Pasveikinta ir kaip tik šiandieną savo 100-ąjį gimtadienį švenčianti Albertina Stašienė, gyvenanti Antakalnyje, apsupta mylinčios šeimos. Albertina užaugino 4 vaikus, du iš jų įsivaikino. Šviesi senolė siunčia visiems vilniečiams palinkėjimą – daug dirbti, nes būtent todėl ji ir sulaukė tokios gražios sukakties.

Skaičiuojama, kad Vilniuje šiemet 100-ąjį gimtadienį švęs 19 senolių.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]