Puošti Vilnių mokysis ir mažiausieji – savivaldybėje vyksta specialus seminaras švietimo įstaigoms

„Žydinčio Vilniaus“ konkursas jau ketverius metus iš eilės kviečia aktyviausias sostinės bendruomenes, organizacijas bei pavienius asmenis dalyvauti konkurse ir puošti žiedais žaliausia Europos sostinę laikomą Vilnių. Konkurse aktyviai dalyvauja vilniečiai, bendruomenės ir švietimo įstaigos.

Šiemet konkursas daugiau orientuosis į švietimo įstaigas, siekiant skatinti mažiausius vilniečius įsitraukti į aplinkos tvarkymą artimiausioje sau aplinkoje – mokyklose ir darželiuose ir taip dar labiau įsitraukti į miestą gražinančią akciją. Siekiant, kad aplinka ir gėlynai būtų tvarkomi šiuolaikiškai, estetiškai ir praktiškai, šiandieną surengtas pirmasis seminaras švietimo įstaigoms apie jų aplinkos gerinimą.

„Sveikinu su gražia iniciatyva puoselėjančią Vilnių, pirmiausiai pradedant nuo švietimo įstaigų. Iš tiesų ugdyti vaikuose grožį, mokyti juos tvarkytis, saugoti, gražinti mūsų aplinką yra labai svarbu. Šiandienos seminaro programa tikrai įspūdinga ir jūsų laukia daug įdomių pranešimų. Džiaugiuosi, kad atsiranda tokios iniciatyvos ir linkiu jums, sau ir kitiems gero bendradarbiavimo gražinant aplinką ten, kur ugdosi mūsų mažiausieji vilniečiai“,- susirinkusiuosius sveikino Vilniaus mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

Vilniaus miesto savivaldybės kartu su VGTU Architektūros fakultetu ir Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjunga rengtame seminare gerąja patirtimi gražinant švietimo įstaigų aplinką dalinosi net keletas skirtingų savo srities žinovų. Architektūros fakulteto dėstytojai, mokslų daktarai Liutauras Nekrošius, Inga Ruseckaite bei Edita Riaubienė susirinkusiems pasakojo apie mokyklų aplinkos tvarkymą dalyvaujant bendruomenėms, kaip vyko procesas bei kokį rezultatą pavyko kartu pasiekti.

Apie Bražuolės vaikų darželio iniciatyvas puoselėjant aplinką pasakojo Kraštovaizdžio architektų sąjungos narės R. Žiugždė, G. Characiejienė, Dovilė Ivanauskienė su susirinkusiais mokyklų bei darželių atstovais dalinosi savo patirtimi rengiant aplinkos sutvarkymo projektus, o sostinės savivaldybės administracijos specialistė O. Motiejūnaitė nupasakojo kokios žaliosios edukacinės erdvės gali būti kuriamos švietimo įstaigų aplinkoje.

Lina Poškutė, viena iš konkurso „Žydintis Vilnius“ komisijos narių, seminare dalinosi gerąja patirtimi kuriant ir prižiūrint daugiamečius gėlynus. I. Liudvinaviečienė pasakojo apie žaidimų įrenginius įvairaus amžiaus vaikams bei pasidalino praktiniais patarimais, kokie yra reikalavimai įrenginėjant aikšteles, kuriose visi galėtų žaisti jaukiai ir saugiai, o apie tai, kad lauke galime groti muzikiniais instrumentais ir kaip juos galima pritaikyti įvairiapusiškam vaikų lavinimuisi pasakojo E. Prieskienienė. Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos atstovas A. Mituzas susirinkusiems pateikė ir sėkmingą kaimyninės Latvijos pavyzdį tvarkantis ugdymo įstaigų aplinkas.

Seminare taip pat buvo pasirašytas ketinimų protokolas dėl Vilniaus miesto ir Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos bendradarbiavimo. Juo bus skatinamas bendradarbiavimas keičiantis informacija apie pažangią patirtį kraštovaizdžio architektūros, meno, švietimo, ryšių srityse, taip pat rengiant konsultacijas ugdymo įstaigoms ir bendruomenėms. Susitarimu taip pat bus sudaromos galimybės Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos nariams susipažinti su sostinės savivaldybės užsakymu rengiamais želdynų projektais, kartu dalyvauti rengiant viešus želdynų projektų aptarimus bei dalyvauti konkurso „Žydintis Vilnius“ komisijos darbe.

Šiandieną paskelbtas ir šių metų „Žydinčio Vilniaus“ konkursas į kurį dar aktyviau kviečiama įsitraukti darželių bei mokyklų bendruomenes. Kasmet „Žydinčio Vilniaus“ komisija, kurią sudaro kompetentingi specialistai, atrenka šio konkurso laureatus, o Vilniaus savivaldybės meras įteikia apdovanojimus.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt