Apdorota daugiau nei du trečdaliai „vaiko pinigų“ prašymų, visi pinigai vilniečius pasieks per šį mėnesį

Per 4 pirmuosius šių metų mėnesius Vilniaus savivaldybės Socialinių išmokų skyrių pasiekė daugiau nei 54 tūkst. vilniečių prašymų „vaiko pinigams“ gauti (beveik 47 tūkst. jų – el. prašymai). Iki kovo 30 d. pateiktų prašymų apdorota jau daugiau kaip 38 tūkst. – tai yra 71,3 proc. Paraiškos dėl 30 Eur išmokų vaikams sostinėje nagrinėjamos ir savaitgaliais, pasitelkiant papildomą techniką ir darbuotojus, sukurti laikini papildomi etatai. Skaičiuojama, kad išmokų nagrinėjimas pagreitėjo apie 30-40 proc. Šių metų vasario ir kovo mėnesiais pateikti el. prašymai išmokai vaikui gauti bus apdoroti ir lėšos pervestos dar šį mėnesį.

„Visi, kas tik galėjo ir sutiko – dirbo viršvalandžius ir šeštadieniais, priėmėme dar daugiau žmonių, pastatėme papildomus monitorius tam, kad būtų paprasčiau dirbti su keliomis programomis vienu metu. Be to, perkėlėme tokius darbus, kaip bylų formavimas ar surišimas vėlesniam laikui, kai bus susitvarkyta prašymų apdorojimu“, – vardija įvairias pasitelktas priemones Vilniaus mero pavaduotojas Gintautas Paluckas.

Balandį ir toliau bus dirbama pilnu tempu, pasitelkiant ir papildomas priemones nagrinėti gautus prašymus greičiau. Be prailgintų darbo dienų bei darbo savaitgaliais, Socialinių išmokų skyrius papildomai pasamdė 5 naujus darbuotojus, paskelbtas konkursas ir į šešias laisvas Valstybės tarnybos vietas, taip pat kuriami kiti nauji laikini etatai. Vaiko pinigų prašymus kasdien apdoroja skirtingas skaičius specialistų, priklausomai nuo galimybių – nuo 50 iki 100 darbuotojų. Darbui su išmokomis vaikams pasitelkti visi skyriaus darbuotojai, net ir tie, kurie nevykdo asmenų aptarnavimo ar išmokų skyrimo: teisininkai, poskyrių vedėjai, skyriaus vedėjas.

Savivaldybė aprūpino Išmokų skyrių papildoma technika, techniniam darbui pasitelkti praktikantai ir Vilniaus miesto socialinės paramos centro darbuotojai. Buvo atlikti ir sisteminiai pakeitimai: automatiškai įkeliama gavėjo asmens sąskaita banke, nebereikia nurodyti giminystės ryšių, kai nesutampa šeimos duomenys prašyme ir SPIS sistemoje.

Ir toliau bus organizuojamas darbas šeštadieniais – dirbant savaitgaliais vidutiniškai apdorojama apie 1500-1800 el. prašymų.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt