Meras susitikime su Šeškinės bendruomene pristatė geruosius pokyčius šiame rajone

Šiandien Vilniaus meras Remigijus Šimašius susitiko su Šeškinės bendruomene aptarti aktualiausius gyvenamojo rajono klausimus ir pasitarti, kokį rajoną mato ateityje patys gyventojai, kaip jie gali prisidėti prie aplinkos kūrimo ir gerinimo.

„Noriu pasidžiaugti, kad Šeškinės rajonas turi dideles perspektyvas atsinaujinti ir tapti dar žalesniu ir patogesniu gyventi. Kviečiu visus būti aktyviems ir prisidėti prie Šeškinės gyvenamosios aplinkos atgaivinimo ir gražinimo. Tik esant aktyviai bendruomenei galima pasiekti puikių rezultatų ir džiaugtis visus mus supančia aplinka“,- sako sostinės vadovas.

Meras su bendruomenės nariams pristatė per pastaruosius metus nuveiktus darbus šiame rajone ir laukiančius pokyčius.

Tvarkomi kiemai ir gatvės

Iki rudens vilniečiai savo namų aplinkoje pajus dar daugiau teigiamų pokyčių – įvairiose miesto seniūnijose bus sutvarkyta 350 prasčiausios būklės įvažiavimų į kiemus. Šeškinėje bus tvarkomi dalis Buivydiškių, Čiobiškio, Dūkštų, Gelvonų, Musninkų, Ozo, Paberžės, Šeškinės, Ukmergės gatvių ir Laisvės prospekto kiemų. Viso rajone šiais metais bus sutvarkyti net 43 kiemai. Pernai buvo sutvarkyti 39 prasčiausios būklės kiemai Ukmergės, Gelvonų, Šeškinės, Paberžės, Čiobiškio, Dūkštų, Buivydiškių gatvėse. Kiemų remonto darbams visame mieste šiemet savivaldybė skyrė 2 mln. eurų.

Šiemet Vilniuje bus išasfaltuota apie 80 km gatvių ir apie 10 km iš jų – žvyrkelių, tam skiria rekordines lėšas – 27 mln. eurų. Tai net 4 mln. eurų daugiau nei pernai. Pernai Šeškinėje buvo sutvarkyta daugiau nei kilometro ilgio Gelvonų gatvė, o iki rudens bus suremontuotos šios gatvės -Ukmergės, Buivydiškių ir Ozo.

Tvarkomi laiptai ir šaligatviai

Rajono gyventojų saugumui ir patogumui bus suremontuoti laiptai Šeškinės g. 24 (prie Šeškinės poliklinikos), tarp Šeškinės g. 22-22A namų, Šeškinės g. 15 ties stotele ,,Ukmergės“, už Laisvės pr. 47 namo einant link Sudervės kel., Laisvės pr. 51 namo gale, prie Paberžės g. 18 namo, Už Dūkštų g. 12 namo Dūkštų g. 26-28 namų link mokyklos.


Šiemet bus įrengta 20 km naujų šaligatvių ir apie 16 km jų suremontuota. Šeškinėje bus tvarkomi šaligatviai dalyje Čiobiškio, Ukmergės, Šeškinės, Gelvonų gatvių.

Saugesnės rajono gatvės

Šiais metais bus sutvarkytos Šeškinės, Musninkų, Čiobiškio, Dūkštų gatvių pėsčiųjų perėjos: vienose jų bus įrengtas kryptinis apšvietimas, kitose – greičio mažinimo kalneliai. Pėsčiųjų takas Paberžės ir Gelvonų gatvėse taip pat taps saugesnis – bus įrengtas naujas tako apšvietimas, išgenėti krūmynai.

Prie Žygimanto Augusto pagrindinės mokyklos bus įrengtos itin populiarios 5 trumpalaikio sustojimo vietos „Tėvelių stotelė“ („Kiss and Ride“). Pernai buvo įrengtos net 36 tokios vietos prie Sofijos Kovalevskajos, Žygimanto Augusto ir Šeškinės mokyklų bei Maironio progimnazijos.

Nauji dviračių ir pėsčiųjų takai

Dar šiemet planuojama rekonstruoti Ąžuolyno gatvę, nuo Ozo iki Viršuliškių gatvės. Gatvės rekonstrukcijos metu bus atnaujinta asfalto danga, įrengtas bendras pėsčiųjų ir dviračių takas, taip pat pėsčiųjų takas Saltoniškių kapinių pusėje.

Ukmergės gatvėje bus pasodinta 100 medžių

Žaliausia Europos sostine vadinamame Vilniuje pernai pasodintas rekordinis per pastaruosius penkerius metus medžių skaičius – 3140. Pernai Šeškinėje pasodinta 18 medžių – 7 liepos, 11 uosių, o rudenį visoje Ukmergės gatvėje bus pasodinta daugiau kaip 100 liepų.

Naujos vaikų žaidimo aikštelės mažiesiems

Šiemet savivaldybė įrengs 4 naujas vaikų žaidimo aikšteles Šeškinėje – dvi vaikų žaidimo aikštelės pritaikytos vaikams iki 6 metų bus įrengtos Laisvės pr. 55 ir Dūkštų g. 24. Pernai tokia aikštelė buvo įrengta Čiobiškio g. 12. Dar dvi vaikų žaidimo aikštelės, kuriose galės žaisti įvairaus amžiaus vaikai bus įrengtos Siesikų poilsio zonoje ir Šeškinės Oze ties ežerėliu. Savivaldybė per trejus metus mieste planuoja įrengti net 130 naujų modernių vaikų žaidimų aikštelių.

Kaimynijos – galimybė atsinaujinti kiemus

Šeškinės rajone yra apie 44 kaimynijos (71,7 ha plote), kuriose gyvena daugiau kaip 29 tūkst. gyventojų. Savivaldybė skiria net 100 mln. eurų norintiems susitvarkyti savo kiemus ir kvartalus Vilniuje taip, kaip patiems gyventojams norisi – įsirengti sporto ir žaidimų aikštelę, tvorą, pavėsinę, naują apšvietimą, pėsčiųjų takus, vaizdo stebėjimo kameras, suoliukus ir šiukšliadėžes, naujas parkavimo vietas ar apželdinti kiemą. Už 1 kv. m atnaujintos teritorijos savivaldybė skirs po 10 eurų! Vilniaus meras pakvietė Šeškinės gyventojus burtis į kaimynijas ir drauge su savivaldybe atsinaujinti ištisus kvartalus: www.vilnus.lt/kaimynijos

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt