Sveikiname Vilniaus garbės pilietį Algimantą Nasvytį su 90-uoju!

Vilniaus meras Remigijus Šimašius drauge su patarėja Dalia Bardauskiene šiandien pasveikino architektą, Vilniaus garbės pilietį Algimantą Nasvytį 90-ojo jubiliejaus proga ir visų vilniečių vardu palinkėjo energijos ir sveikatos – juk laukia tiek svarbių projektų Vilniui! Architektas Algimantas Nasvytis yra aktyvus paminklo Dr. Jonui Basanavičiui parinktos vietos priešais Nacionalinę Filharmoniją – idėjos puoselėtojas ir aikštės bei monumento kūrybos vertintojas.

2016 metais Vilniaus miesto taryba suteikė architektui Algimantui Nasvyčiui garbės piliečio vardą už tai, kad jo dėka į gražiąją pusę ištisus dešimtmečius keitėsi Vilniaus veidas ir siela. Vieni garsiausių darbų – suprojektuoti Nacionalinis dramos teatras, Seimo rūmai, Baltasis tiltas, dabartinis „Radisson Blu Hotel Lietuva“ viešbutis ir kt. Įvairiapusė A. Nasvyčio kūrybinė veikla susijusi su lietuvių moderniosios architektūros raida, o ypač – Vilniaus miesto architektūros išplėtojimu. Algimantas Nasvytis yra paminklų Žemaitei, Lietuvos karaliui Mindaugui architektūrinių dalių kūrėjas.

A. Nasvytis yra apdovanotas svarbiomis valstybinėmis premijomis bei titulais: 1998 m. jam suteiktas LDK Gedimino 4 laipsnio ordinas, 1998 m. – Architektūros riterio ordinas, 2000 m. – Lietuvos nepriklausomybės medalis, 2003 – Vyriausybės kultūros ir meno premija, 2006 m. – Šv. Kristaforo statulėlė.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt