Jau 3000 vaikų pamatė 100-mečio spektaklį apie Vilnių – „Žalia gyva“

100 mečio proga sostinės moksleiviai gavo šaunią dovaną – po Vilniaus mokyklas keliauja „Teatriuko“ spektaklis vaikams – „Žalia gyva“. Nuo vasario 16-osios nemokamą spektaklį apie sostinės ir Lietuvos istoriją pamatė jau 13 mokyklų – apie 3300 vaikų! Šiemet „Teatriukas” apsilankys dar 11-oje sostinės mokyklų ir dar 2 tūkstančiams vaikų įdomiai pasakos apie svarbiausias istorinius daugiataučio Vilniaus įvykius, mažųjų vilniečių gyvenimą mieste.

„Džiaugiuosi, kad šis Lietuvos šimtmečio minėjimo projektas yra dar vienas puikus pavyzdys kaip Vilniaus miesto savivaldybė bendradarbiaudama su kultūros organizacijomis skatina mažųjų vilniečių įsitraukimą į kultūrinį gyvenimą“, – įsibėgėjusiu projektu džiaugėsi sostinės vicemeras Linas Kvedaravičius atsakingas už Šimtmečio minėjimą Vilniuje.

Profesionali kūrybinė grupė pasitelkusi nuotraukas, literatūrinę medžiagą, gyvus prisiminimus kūrybiškai ir jautriai sudėliojo originalų scenarijų, kurio veikėjai – įvairių tautybių, įvairių laikotarpių mažieji Vilniaus gyventojai. O istorijos – pačios įvairiausios: ir labai linksmos, ir liūdnos, ir sukrečiančios. Savo idėja ir betarpišku „Teatriuko“ aktorių D. Mikoliūnaitės ir Žilvinas Ramanausko bendravimu spektaklis sukuria tikrą šventę mokyklose, taip pažymint Lietuvos nepriklausomybės šimtmetį.

Per savaitę spektaklis Vilniuje parodomas net dvejose skirtingose mokyklose. Spektaklis sulkaukė puikių atsiliepimų: mokytojai džiaugiasi, kad spektaklis informatyvus ir tuo pat metu įdomus, žaismingas, muzikalus – traukiantis vaikus.

Pasak aktorės ir „Teatriuko“ įkūrėjos Dalios Mikoliūnaitės, spektaklis ne tik įdomiai nupasakoja daugiataučio Vilniaus istoriją nuo Gedimino laikų iki šių dienų, bet ir išskirtinis savo skleidžiama idėja – kiekvienas mūsų kasdieną nešiojamės kažką „žalia gyva“: prisiminimą, rūpestį ir meilę savo miestui.

„Tai – pats geriausias būdas švęsti Nepriklausomybės šimtmetį! Jaustis savo miesto gyva dalimi, kur kiekvienas kasdien kuriame istoriją. Ir visai nesvarbu, jei ta kūryba prasideda nuo žaidimo – juk žalia gyva ir yra senasis žaidimas, kurį žaisdavo pokario vaikai Vilniuje,“ – apie spektaklį pasakojo D. Mikoliūnaitė.

Spektaklis „Žalia gyva“ yra sukurtas pagal Gražinos Mareckaitės prisiminimų knygą „Šiapus ir anapus Vilniaus vartų“.

Spektaklio režisierė – Agnė Sunklodaitė, scenografė -Giedrė Brazytė. Vaidina aktoriai D. Mikoliūnaitė ir Ž. Ramanauskas.

Spektaklio pastatymą parėmė Lietuvos kultūros taryba. 2016 m. vykusiame VII Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje šis spektaklis buvo pripažintas geriausiu spektakliu vaikams.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt