Kviečia dešimtasis Vilniaus miesto ugdymo įstaigų teatro kolektyvų festivalis „Vaidenis-2018“

Balandžio 23-27 d. Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijoje (Augustijonų g. 8, Vilnius) vyks jubiliejinis, dešimtasis Vilniaus miesto ugdymo įstaigų teatro kolektyvų festivalis „Vaidenis-2018“. Visą savaitę nuo balandžio 23 d. iki balandžio 27 d. po pamokų festivalio organizatoriai kviečia pasigrožėti mokinių ir jų vadovų kūrybiniais darbais. Jubiliejiniame festivalyje pasirodys daugiau nei 20 Vilniaus miesto mokinių teatro grupių, teatro scenoje išvysime daugiau nei 300 mokinių. Šiais metais festivalio organizavimui Vilniaus miesto savivaldybė skyrė du kartus didesnį finansavimą nei ankstesniais metais.

Vaiko ir paauglio vaizduotė yra labai imli ir jie nepalyginamai sparčiau ir brandžiau vystosi, turėdami galimybę išnaudoti ne tik savo žinių bet ir lakios vaizduotės turtus. Teatras ir yra vaizduotės treniruotė, žaidimas veiksmu ir išgyvenimais. Festivalio dalyviai turės galimybę patys patirti, ką reiškia būti aktoriais: stovėti tikroje scenoje, tartis su garso operatoriais ir režisieriais, klausytis pačių tikriausių plojimų.

„Vaidenis“ – tai tradicinis, kas antri metai vykstantis renginys, kuriuo siekiama populiarinti teatro meną tarp vaikų, paauglių ir jaunimo, lavinti moksleivių kūrybiškumą ir komunikaciją, ugdyti vaidybinius gebėjimus, atskleisti mokinių kūrybinius laimėjimus bei pristatyti juos miesto bendruomenei.

Festivalį organizuoja Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamentas ir Vilniaus miesto teatro mokytojų metodinis būrelis.

Festivalio programa.