„Kuriu Vilnių“ darbai jau važinėja sostinės gatvėmis

Šiandieną į sostinės gatves išvažiavo „Tapybos maršrutizatoriai“ – tai pirmasis savivaldybės remiamas „Kuriu Vilnių“ programos įgyvendintas projektas: iki spalio po Vilnių kursuos paroda ant ratų – 5 troleibusai, kuriuos papuošė žinomų ir aktyviai kuriančių Lietuvos ir Estijos naujosios kartos tapytojų piešiniai.

„Džiugu, kad programa „Kuriu Vilnių“ įsibėgėja – tai yra pirmasis šiemet įgyvendintas projektas ir todėl šiandieną galime antrą kartą pristatyti jau tradiciniu tampantį „Tapybos maršrutizatorių“ projektą. Pernai sėkmingai įvykęs projektas iki pat spalio mėnesio vėl žavės vilniečius meno kūriniais eksponuojamais ant troleibusų. Tai yra puiki proga meną priartinti prie žmonių. Linkiu autoriams nesustoti vien tik su šiais kūriniais, o ir kitais metais nudžiuginti vilniečius ir miesto svečius dar kitais kūriniais“, – susirinkusius sveikino Vilniaus miesto vicemeras Linas Kvedaravičius.

Projekto dalyviai: Goda Lukaitė ir Donata Minderytė, Monika Plentauskaitė ir Alexei Gordin, Kazimieras Brazdžiūnas ir Vita Opolskytė, Kristina Ališauskaitė ir Rosanda Sorakaitė bei Kristi Kongi ir Rosanda Sorakaitė. Dauguma autorių yra neseniai pabaigę studijas Vilniaus ir Talino dailės akademijose arba dar studentai. Jaunųjų autorių darbus galėjome išvysti jų personalinėse parodose: meno mugėje „ArtVilnius“, Vilniaus Tapybos Trienalėje ir „Jaunojo Tapytojo Prizo“ konkurse.

„Tarptautinė meno mugė „ArtVilnius“ prisideda prie projekto „Tapybos maršrutizatoriai“ įgyvendinimo. Ši Vilniuje vykstanti meno mugė yra savotiškas institucinis meno maršrutizatorius, kuris didina meno sklaidą, moko auditoriją, aktyvina meno rinką bei siekia priartinti meną prie žiūrovo. Todėl „Tapybos maršrutizatoriai“ pristatantys jaunosios kartos tapytojų kūrinius bus tarsi interaktyvi įžanga į birželį vyksiančią 9-ąją meno mugę „ArtVilnius“, – sako mugės vadovė Diana Stomienė.

Anot projekto organizatorių, šis projektas — tai žvilgsnis į fizinės tikrovės ir vis labiau į virtualią realybę persikeliančio mūsų bendravimo sankirtas. Menininkai siūlo pamąstyti, kas atsitinka, kai tapyba išsiveržia iš parodų salių ir iš paveikslo ribų, kurdama įvykį vilniečių kasdienybėje, nustebindama miesto svečius, pademonstruodama jiems mūsų miesto gyvybingumą, reflektyvų bei autoironišką santykį su dabartimi.

Šįvakar, 18 val. Energetikos ir technikos muziejuje vyks 100 mokinių pučiamųjų orkestro performansas skirtas Lietuvos šimtmečiui paminėti ir 2017 metų „Tapybos Maršrutizatorių“ fotografijų paroda.

Projekto partneriai: Vilniaus miesto savivaldybė, Vilniaus viešasis transportas, Tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius’18”, MB Be pavadinimo, „Go Vilnius“, „Heliopolis“, „Reklamis“. Projekto kuratorius – Darius Jaruševičius.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]