Vilniuje filmuoja lietuvių, švedų, britų, amerikiečių ir australų kino kūrėjai

Pasaulio kūrėjai renkasi filmuoti Vilniuje! Šiuo metu sostinėje dirba kino kūrėjų komandos iš Švedijos, Jungtinės Karalystės, JAV bei Australijos, Lietuvos.

Britai ir amerikiečiai filmuoja „Netflix“ projektą „Paskutiniai carai“ – tai dokumentinis TV filmas apie paskutinį Rusijos imperijos Carą Nikolajų Romanovą ir jo šeimą. Istorija pasakoja įvykius nuo pat Caro karūnavimo dienos, po kurios sekė klaidingų sprendimų virtinė, kuri privedė prie tragiškos pabaigos ne tik Romanovų dinastiją, bet ir visą Rusijos imperiją. Filmavimai vyksta Trakų Vokės dvare, kurie tapo Nikolajaus II namais ir vyks iki gegužės 4 dienos, filmavimų metu šalia Takų Vokės dvaro (Žalioji a. 2A) bus trumpam stabdomas eismas (iki 5 min.) draudžiant transporto priemonių ir pėsčiųjų eismą. Už filmavimo darbus atsakinga UAB „Virtus Mediae“.

Mieste taip pat vyksta HBO serialo „Černobylis“ filmavimo darbai, britai ir amerikiečiai kuria vaidybinį serialą apie Černobylio atominės elektrinės katastrofą. Pagrindinius vaidmenis atlieka Jared Harris, žinomas iš tokių filmų kaip „Sąjungininkai“, „Reklamos vilkai“, „Šerlokas Holmsas: šešėlių pasaulyje“ ir kt., švedų kino žvaigždė Stellan Skarsgård, vadinęs tokiuose filmuose kaip „Nimfomanė“, „Gerasis Vilas Huntingas“ ir britų aktorė Emily Watson, nominuota dviems Oskarams geriausios aktorės kategorijoje filmuose „Prieš bangas“ bei „Hilari ir Džeki“.

Vilniuje filmuojamos ir lietuviško filmo „Izaokas“ scenos, todėl gegužės 1 d. 16.30-20.30 val. filmavimai vyks Rasų ir Balstogės gatvėse, Rasų gatvėje trumpam (iki 3 min.) bus stabdomas eismas (netrukdant viešojo transporto eismo). Už filmavimo darbus atsakinga VšĮ „Film Jam“.

Nuo gegužės 3 d. 20 val. iki gegužės 4 d. 6 val. bus draudžiamas transporto priemonių eismas Gedimino prospektu nuo T. Vaižganto iki A. Goštauto gatvės draudžiant įvažiuoti iš šalutinių gatvių (Rotundo, Dainavos, Ankštosios ir Gynėjų gatvių) – Vilniuje australų reklamos ir kino gamybos kompanija filmuos lažybų portalo reklaminį klipą. Tai jų pirmas Lietuvoje filmuojamas projektas, ateityje numatomi dar 3 didelio biudžeto reklaminių klipų filmavimai Vilniuje. Video klipą režisuos Sidnėjuje pripažintas režisierius Craig Rasmus, vaidinęs garsiajame australų seriale „Be namų negerai“. Už reklamos filmavimo darbus atsakinga UAB „Grandma enterprise“.

Lietuvių kino gamybos kompanija „Dansu“ kartu su švedų kino kūrėjais filmuoja finansinį trilerį „Dirigentas“. Tai istorija apie jauną vyrą, kuriam tenka priimti daugybę sprendimų ir iš naujo perdėlioti vertybes, kai jis, norėdamas praturtėti, įsivelia į karą su Rusijos oligarchais ir papirkta teisėsauga.

Vilniaus kino biuras informuoja apie mieste vykstančius filmavimus bei eismo ribojimus jų metu:

Balandžio 27 d. 11-14 val. šalia pastato K. Kalinausko g. 21A, trumpam (iki 3 min.) stabdant transporto priemonių ir pėsčiųjų eismą M. K. Čiurlionio ir K. Kalinausko gatvių sankryžoje;

Balandžio 27 d. 15.30-18 val. šalia pastato V. Mykolaičio-Putino g. 1 pastatant vaidybinį automobilį, trumpam (iki 3 min.) stabdant transporto priemonių ir pėsčiųjų eismą V. Mykolaičio-Putino gatvėje priešais minėtą pastatą;

Balandžio 30 d. 9-12 val. šalia pastato V. Mykolaičio-Putino g. 1, trumpam (iki 3 min.) stabdant transporto priemonių ir pėsčiųjų eismą V. Mykolaičio-Putino gatvėje priešais minėtą pastatą;

Balandžio 30 d. 18.30-19 val. šalia pastato V. Mykolaičio-Putino g. 4, trumpam (iki 3 min.) stabdant transporto priemonių ir pėsčiųjų eismą V. Mykolaičio-Putino gatvėje priešais minėtą pastatą.

Atsiprašome gyventojų ir miesto svečių už galimus laikinus nepatogumus ir prašome būti atidiems.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]