Antakalnio ligoninė švenčia 60-ties metų sukaktį

Medicinos darbuotojų diena šiemet Antakalnio klinikoms šiais metais išties ypatinga – ligoninė švenčia dar ir 60-ties metų sukaktį. Šiandien visa jos bendruomenė dalyvavo iškilmingoje eisenoje, lydima Lietuvos kariuomenės orkestro, pasodino 6 ąžuolus, pasirodė ištikimieji mažųjų ligoniukų draugai – gydytojai klounai „Raudonos nosys“.

„Šie metai yra jubiliejiniai: švenčiame Lietuvos šimtmetį, Sąjūdžio trisdešimtmetį ir jūsų ligoninės šešiasdešimtmetį. Noriu labai pasidžiaugti, kaip gražėja ir gerėja jūsų ligoninė. Man asmeniškai ji yra ypatingai svarbi, čia gimė mano sūnus. Džiaugiuosi, kad esate atviri ir greiti, tokie patys, kaip ir mūsų Vilniaus miestas. Noriu jums palinkėti, kad visi pacientai kuo greičiau pasveiktų, ir jeigu neateina su šypsena, kad su ja išeitų, kad būtų santarvė, taika ir ramybė, o mūsų miestas klestėtų, o jis klestės tada, kai su jūsų pagalba žmonės tvirtai stovės ant kojų,“ – medikų bendruomenę sveikino sostinės meras Remigijus Šimašius.

Šventės rengėjai džiaugiasi, kad iki šiol ne tokia populiari mediko diena pagaliau ima sulaukti vis daugiau dėmesio.

„Esame įpratę minėti mokytojo dieną, policininko dieną, tačiau dar neturime tradicijos džiaugtis ne ką mažiau svarbia – medikams skirta diena Labai smagu, kad mūsų ligoninė, švęsdama 60-ties metų jubiliejų, didelė tiek savo galimybėmis, tiek darbais, imasi šventės tradicijos stiprinimo misijos“ , – sako Vilniaus m. klinikinės ligoninės direktorius dr. Narimantas Markevičius.

Šešių ąžuolų sodinimas turi simbolinę reikšmę – penki – skirti kiekvienai ligoninės klinikai ir vienas – Lietuvos šimtmečiui. Kiekvienas ąžuolas skirtas ir vis kitam ligoninės gyvavimo dešimtmečiui atminti.

„Nuoširdžiai sveikinu jūsų ligoninę – ji man taip pat labai svarbi, kadangi joje gimė mano dukra ir už tai aš jums dėkojau dešimtis kartų. Noriu palinkėti, kad visada būtumėte įvertinti, pastebėti, kad jums būtų padėkota. Sveikinu su švente ir linkiu, kad visi mes sveiki ir gyvi kitais metais dar kartą susirinktumėme ir paminėtume medikų dieną,“ – sveikino Tarybos narė ir Sveikatos komiteto pirmininkė Auksė Kontrimienė.

Per šešis dešimtmečius Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje netrūko įsimintinų įvykių: čia užfiksuotas pirmasis atvejis šalies medicinos istorijoje, kai moteriai laparoskopu pašalintas 4,4 kg svėręs auglys. Ligoninėje taip pat atlikta pirmoji Vilniuje naviko pašalinimo operacija abliacijos metodu mikrobangų pagalba. Tai vienas naujausių inkstų vėžio gydymo metodų.

Vilniaus miesto klinikinė ligoninė, paprastai vadinama Antakalnio klinikomis, pradėjo savo istoriją nuo Vaikų ir Akušerijos-ginekologijos skyrių. Ši ligoninė vėliau tapo motinine visoms Lietuvoje įsikūrusioms sveikatos priežiūros įstaigoms – Santariškėms, Lazdynų Greitosios pagalbos, Klaipėdos ligoninėms, kuriose būtent Vilniaus miesto klinikinės ligoninės gydytojai sudarė naujų kolektyvų pagrindą.

Antakalnio poliklinikoje iš viso dirba 640 darbuotojų.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt