Būk miesto dalimi – dalyvauk sostinės seniūnaičių rinkimuose

Vilniaus miesto savivaldybė kviečia visus aktyvius vilniečius dalyvauti seniūnaičių rinkimuose, kurie vyks 2018 m. gegužės 14-27 d.

Kaip viskas vyks?

• Gegužės 14-27 dienomis kandidatai registruosis ir vykdys apklausą. Užpildytos ir pasirašytos seniūnaičių rinkimų anketos priimamos iki gegužės 28 d. (įskaitytinai). Gegužės 29-31 d. rinkimų komisija vertins rezultatus.
• Jeigu apklausoje dalyvaus mažiau nei 5 procentai seniūnaitijos rinkėjų, birželio 11-24 dienomis vyks pakartotiniai rinkimai. Juose gali dalyvauti tik iki gegužės 27 d. užsiregistravę kandidatai ir dalyvavę gegužės 14-27 d. apklausoje bei teikę rinkimų komisijai užpildytas anketas.

Kas gali būti seniūnaičiu?

Kandidatu į seniūnaičius gali būti pilnametis seniūnaitijos gyventojas, deklaravęs gyvenamąją vietą toje seniūnaitijoje, kurioje jo kandidatūra siūloma į seniūnaičius.

Seniūnaičiu negali būti renkamas asmuo, kuris:

• įstatymų nustatyta tvarka pripažintas kaltu dėl sunkaus ar labai sunkaus nusikaltimo padarymo ir turi neišnykusį ar nepanaikintą teistumą;
• yra įstatymų nustatyta tvarka uždraustos organizacijos narys;
• yra tos savivaldybės tarybos narys, savivaldybės administracijos direktorius, savivaldybės kontrolierius, savivaldybės administracijos valstybės tarnautojas;
• yra teismo pripažintas neveiksniu tam tikroje srityje.

Smulkesnė informacija elektroniniu paštu daiva.mikulskiene@vilnius.lt, tel. (8 5) 211 2324 arba vilnius.lt

Seniūnijų kontaktai.

Kandidato deklaracija (word). Kandidato deklaracija (pdf).

Prašymas dalyvauti (word). Prašymas dalyvauti (pdf).

Seniūnaičių rinkimų anketa (pdf).

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt