Dovana Vilniui skatins sveiką gyvenimo būdą

Sveikas gyvenimo būdas visame pasaulyje tampa nebe mada, o kasdienybe. Suprasdami ne tik kokybiško maisto, bet ir fizinio judėjimo naudą, vietoj automobilio įvairių šalių gyventojai renkasi dviratį. Šią iniciatyvą palaiko ir riešutais bei džiovintais vaisiais prekiaujanti sostinėje įsikūrusi bendrovė „Arimex“, padovanojusi Vilniui dovaną – Europos bei Kudirkos aikštėse įrengtas dviračių pompas.

Pasak Vilniaus savivaldybės Miesto eismo organizavimo departamento Tvaraus susisiekimo skyriaus projektų vadovo Anton Nikitin, džiugu, kad dviratis tampa vis patogesne judėjimo alternatyva sostinėje.

,,Prie šio patogumo prisideda ir minėta dovana aktyviems vilniečiams – stacionarios dviračių pompos. Viename daugiausiai naudojamų takų, prireikus, bus galima prisipūsti padangą. Žinoma, ir toliau investuosime į dviračių infrastruktūrą – prie praėjusiais metais įrengtų ir atnaujintų 12 km dviračių takų, šiemet ketinama prijungti daugiau kaip 30 kilometrų žymiai patogesnės infrastruktūros, o asmeniniams dviračiams saugiai prirakinti bus įrengta 1500 dviračių stovų“, – komentuoja A. Nikitin.

Sveikam gyvenimo būdui propaguoti įvairiose šalyse pasitelkiamos įvairios idėjos. Rūpinamasi ne tik tinkama dviračiams infrastruktūra, bet ir premijomis, kurias suteikia įmonės už tai, kad darbuotojai vietoj automobilio, kaip pagrindinę transporto priemonę į darbą renkasi dviratį.

Lietuvoje ši praktika pradėta visai neseniai. Viena iš Lietuvos įmonių, skatinančių darbuotojus į darbą vykti dviračiais – dovaną miestui įteikusi bendrovė „Arimex“. Pasak įmonės direktorius Audriaus Janiūno, įmonė skatina sveiką mitybą, aktyvią gyvenseną, organizuoja įvairius sveikatinimo projektus, sporto renginius, todėl ir ėmėsi iniciatyvos padovanoti Vilniaus savivaldybės gyventojams bei svečiams metalines pompas, kurios buvo įmontuotos Europos ir Kudirkos aikštėse.

,,Norime skatinti visų vilniečių fizinį aktyvumą. Mūsų įmonės darbuotojai jau ne pirmą sezoną skatinami į darbą važiuoti dviračiu, nors esame įsikūrę toli nuo miesto centro (daugiau nei 20 km), tad atvažiavimas į darbą dviračiu tik keliems darbuotojams yra paprastas kelių kilometrų numynimas. Daugeliui tai atstoja nedidelę treniruotę“, – sako A. Janiūnas.

Bendrovė yra nustačiusi keletą reikalavimų: kiekvienas vykstantis į darbą dviračiu privalo dėvėti šalmą ir liemenę su atšvaitais, taip pat nevėluoti ir į darbo vietą atvykti laiku. Įmonėje dviratininkams yra įrengti persirengimo kambariai ir dušai. Per praėjusius metus įmonės darbuotojai jau numynė 11 393 kilometrus. Į darbą dviračiu važiuoti pasiryžo 14 darbuotojų. Pasak A. Janiūno, tikimasi, jog šią vasarą važiuojančių į darbą dviračiais gretos išaugs.

,,Darbuotojai laimingi, nes ryte pasportavę turi daugiau energijos darbe. Todėl atsiliepimai tik geri. Kolegos skatina vieni kitus prisijungti prie iniciatyvos gyventi sveikiau. Kai kurie iš jų net žaismingai konkuruoja, kuris nuvažiuos daugiau kilometrų dviračiu sezono metu. O štai vienas kolega išsikėlė tikslą nuvažiuoti 1000 kilometrų ir jį pasiekė. Taip pat darbuotojams kompensuojame dalį sumos už pasirinktas sportines veiklas, taip padrąsinant juos dar aktyviau domėtis sveiku gyvenimu būdu“, – komentuoja A. Janiūnas.

Kitos valstybės taip pat turi įvairių akcijų, skatinančių sveiką gyvenseną bei judėjimą po miestą dviračiais. Naujosios Zelandijos įmonės ,,Christchurch“ darbuotojai, važiuojantys į darbą ir iš jo dviračiu į namus, gauna po 5 dolerius per dieną. Jei šia transporto priemone jie naudosis bent pusę metų, įmonė minėtą uždarbį žada padvigubinti iki 10 dolerių.

Belgijoje važiavimas į darbą dviračiu skatinamas mokant 23 euro centus už nuvažiuotą kilometrą. Daugiau nei 400 000 belgų arba 9% šalies darbo jėgos gauna atlygį už kelionę dviračiu į ir iš darbo. Prancūzijoje ir Italijoje laikomasi panašios schemos.