Į sostinę atkeliauja konkursas – festivalis „Perliukai“

Gegužės 14-ąją Nacionalinės dailės galerijos konferencijų salėje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius) kelionę po šalies regionus užbaigs Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ organizuojamas IV respublikinis jaunų neįgaliųjų muzikos atlikėjų konkursas-festivalis „Perliukai“, kurį globoja Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras Gintautas Paluckas. Renginio pradžia – 12.00 val.

Nacionalinis jaunų neįgalių dainininkų ir instrumentalistų konkursas-festivalis vyksta kas trejus metus apimdamas atskirus regionus. Konkurso-festivalio „Perliukai“ regioninės atrankos 2017 m. vyko Klaipėdoje, Alytuje, o 2018 m. jos buvo organizuotos Šiauliuose ir Kauno rajone. Pasak renginio organizatorių, šiuo konkursu-festivaliu ugdomas ne tik neįgalių vaikų ir jaunuolių (3-29 metų) kūrybiškumas, skatinama muzikinė saviraiška, bet ir siekiama atkreipti dėmesį ir įvertinti muzikos pedagogus, pasirinkusius dirbti su skirtingą negalią turinčiais jaunais muzikos mylėtojais.

„Muzikos pedagogai retai sulaukia įvertinimo ir visuomenės dėmesio. Jų darbas itin svarbus, bet retai pastebimas, tad tai – galimybė jiems pasisemti idėjų, pasidalinti patirtimi, pajausti savo veiklą bendrame kontekste, sulaukti palaikymo, įvertinimo bei paskatinimo kurti bendrus projektus su kolegomis bei profesionaliais muzikantais“, – teigia Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ pirmininkė, konkurso-festivalio „Perliukai“ sumanytoja Viktorija Vitaitė.

Konkursinėje atrankinio, Vilniaus regionui skirto, renginio programoje varžysis neįgalieji vaikai ir jaunuoliai iš Vilniaus, Obelių (Rokiškio raj.), Visagino, Klaipėdos. Jų pasirodymus dviejose kategorijose (A – muzikos atlikėjai-mėgėja, B – neįgalieji, siekiantys profesionalumo) vertins kompetentinga žiuri komisija, sudaryta iš muzikos profesionalų bei muzikos specialistų, dirbančių su neįgaliaisiais: pirmininkė – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorė, pianistė Aleksandra Žvirblytė; nariai: Draugijos „Guboja“ SPALVŲ ORKESTRO vadovas, vyr. dirigentas Romualdas Brūzga ir popdainavimo studijos „HEY!“ vadovė, vokalo dėstytoja Viktorija Kalpokaitė.

Festivalinėje šio renginio programoje pasirodys talentingi vaikai ir jaunimas iš M. K. Čiurlionio menų gimnazijos, Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos, popdainavimo studijos ,,HEY!“. Renginį ves populiarus dainininkas Jurgis Brūzga. Numatome, kad šiame konkurse-festivalyje iš viso dalyvaus apie 100 jaunų muzikos atlikėjų, jų vadovų.

Baigiamasis konkurso-festivalio „Perliukai“ uždarymas, kuriame dalyvaus Klaipėdos, Alytaus, Šiaulių, Kauno, Vilniaus regioninių konkursų nugalėtojai, vyks Vilniuje, lapkričio 26-30 dienomis.