Sugrįžęs į gimtąjį Vilnių Samuelis Bakas susitiko su Vilniaus meru

Vilniaus garbės pilietis, dailininkas Samuelis Bakas lankosi Vilniuje. Garsus litvakų dailininkas, šiuo metu gyvenantis ir kuriantis Jungtinėse Amerikos Valstijose, pernai Vilniuje atidaręs muziejų, kuriam padovanojo dalį savo kūrybos, netolimoje ateityje planuoja atidaryti ir antrą Samuelio Bako muziejaus ekspozicinę erdvę ir edukacinį centrą.

Su Vilniaus meru Remigijumi Šimašiumi žymus dailininkas aptarė, kaip svarbu vilniečiams ir miesto svečiams skleisti žydų kultūros istoriją, kuri yra atvira, įvairi ir plati. Kūrėjas pasidalijo amerikiečių patirtimi, kaip JAV fondai rūpinasi žydų kultūros istorijos sklaida mokydami mokytojus. Pasak Samuelio Bako, „Pats geriausias ir svarbiausias monumentas yra žinios“. Bendruomenei svarbu pažinti žydų kultūrą ir šviesias istorijas, kurios veda į ateitį.

Vilniaus meras pristatė S. Bakui projektus, kuriems šioje kadencijoje skiriama išskirtinai daug dėmesio: tai Didžiosios Sinagogos teritorijos, Olandų kapinių tvarkymas ir kiti planuojami projektai, kūrybinės dirbtuvės, susiję su žydų paveldu.

Trijų dienų viešnagės programa intensyvi: tai apdovanojimo ceremonija LR Prezidentūroje, susitikimai su valstybės ir visuomenės veikėjais bei plačiajai visuomenei skirtas renginys Samuelio Bako muziejuje – viename iš Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus padalinių. Vakar dailininkui įteiktas ordinas „Už nuopelnus Lietuvai” Riterio kryžius.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt