Vienoje judriausių Fabijoniškių sankryžų – ilgai laukti pokyčiai

Vilniaus miesto savivaldybė informuoja, kad birželio pradžioje Ateities – S. Stanevičiaus – L. Giros g. sankryžoje eismo dalyvius pasitiks eismo organizavimo pakeitimai. Joje atsiras 3 reguliuojamos šviesoforų sekcijos kairiesiems posūkiams važiuojant iš S. Stanevičiaus g., L. Giros g. ir Ateities g. (nuo Laisvės pr.). Tikimasi, kad tokios priemonės padidins eismo dalyvių saugumą vienoje judriausių Fabijoniškių sankryžų, kurią darbo dienomis kerta virš 50 tūkst. transporto priemonių.

Pastebima, jog dėl nereguliuojamų kairiųjų posūkių dažniau įvyksta eismo įvykiai, o tokius posūkius atliekantiems eismo dalyviams kyla didesnis pavojus. Taip pat tokios sankryžos apsunkina eismo sąlygas – sumažėja transporto srautų pralaidumas, formuojasi didesnės spūstys.

Planuojama, kad reguliuojamų kairiųjų sekcijų bei papildomų transporto srautų jutiklių įrengimo, programavimo ir derinimo darbai Ateities – S. Stanevičiaus – L. Giros g. sankryžoje vyks gegužės 31 – birželio 5 dienomis. Minimu laikotarpiu dienos metu laikinai bus išjungiami šios sankryžos šviesoforai. Eismo saugumą sankryžoje darbų vykdymo metu užtikrins eismo reguliuotojai, esant poreikiui – ir policijos pareigūnai.

Atlikti panašius eismo organizavimo pokyčius ir padidinti eismo dalyvių saugumą šiais metais taip pat planuojama Antakalnio – Šilo g. ir Kalvarijų – Konstitucijos pr. – Šeimyniškių g. sankryžose.


Vilniaus miesto savivaldybė atsiprašo už galimus nepatogumus vykdant įrengimo darbus ir tikisi, kad po atliktų eismo organizavimo pakeitimų padidės eismo dalyvių saugumas šioje avaringoje sankryžoje.

Apie SĮ „Susisiekimo paslaugos“
Savivaldybės įmonė (SĮ) „Susisiekimo paslaugos“ yra susisiekimą Vilniaus mieste organizuojanti įmonė, priklausanti Vilniaus miesto savivaldybei. Įmonė organizuoja viešojo transporto ir bilietų platinimo sistemos darbą, administruoja vietinę rinkliavą ir automobilių stovėjimo aikšteles, prižiūri ir eksploatuoja centralizuotą eismo valdymo sistemą bei kuruoja susisiekimo dviračiais vystymą. Įmonės paslaugomis kasdien naudojasi šimtai tūkstančių automobiliais, dviračiais ar viešuoju transportu keliaujančių vilniečių ir sostinės svečių.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt