Vilniečiams pristatytas darnaus judumo planas

Sostinės judumu besidomintiems vilniečiams pristatytas rengiamas Vilniaus darnaus judumo plano ateities scenarijus iki 2030 metais. Pagrindinis susitikimo tikslas – išgirsti visuomenės viziją, kaip gyvenantieji Vilniuje pageidauja judėti 2030 m., į ką dar papildomai dokumento rengėjai turėtų atkreipti dėmesį ir kokiomis kryptimis, principais papildyti strateginį dokumentą.

Viešame susirinkime dalyvavo daug jaunosios kartos atstovų, kuriems buvo smalsu sužinoti, kaip jie judės mieste, kaip keisis jų gyvenamoji aplinka pasirinkus vieną ar kitą strateginę kryptį.

Strateginio dokumento rengėjai ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos atstovai pasidžiaugė, kad visuomenė yra pasiryžusi keisti savo įpročius ir skiria didelį dėmesį oro taršos ir triukšmo rodiklių mažėjimui, aktualūs saugos, saugumo aspektai bei galimybės rinktis ne vieną įprastą keliavimo būdą mieste.

Darnaus judumo plano rengimo grupės nariai pastebėjo, kad nuo plano rengimo pradžios organizuojamuose renginiuose su visuomene, bendruomenėmis, organizacijomis, jaučiamas visuomenės noras keisti nusistovėjusią situaciją ir rasti sprendimus vedančius link darnos ne tik judant mieste, pasirenkant kelionės būdą, bet ir miesto planavime įsisavinant naujas teritorijas, pertvarkant esamas ir jas integruojant į bendra miesto struktūrą.

Strateginio dokumento rengėjai viešinimo laikotarpiu ir viešo svarstymo su visuomene metu sulaukė pasiūlymų, kurie dabar bus susisteminti ir įvertinti visos Darnaus judumo plano komandos, kurioje yra ne tik SĮ Vilniaus plano (rengėjo), Vilniaus miesto savivaldybės administracijos (Organizatoriaus), bet ir miesto visuomeninių organizacijų (dviratininkų, neįgaliųjų ir t.t.), viešojo transporto vežėjų, nacionalinės visuomenės sveikatos centro ir kt. organizacijų atstovai.

Papildytas dokumentas bus vėliai viešai išplatintas, kad su jo korekcijomis visuomenė galėtų susipažinti.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt