Kardiologai savivaldybėje pristatė projekto ,,Tuk, tuk širdele – būk sveika!“ rezultatus

Šiandien Vilniaus miesto savivaldybėje kardiologai, gydytojai ir savivaldybės specialistai apžvelgė visuomenės sveikatos projekto „Tuk tuk širdele – būk sveika!“ rezultatus: daugiau kaip 1000 moksleivių  iš 10 mokyklų buvo supažindinti su pagrindiniais faktoriais, kenkiančiais širdžiai ir kraujagyslėms, sužinojo, kokia svarbi sveika gyvensena ir susipažino su gaivinimo bei pirmosios pagalbos pagrindais.

Projekto sumanytojai atkreipė dėmesį, kad daugiausiai širdies sutrikimų įvyksta namuose, todėl labai svarbu, kad kas nors iš artimųjų žinotų, kaip teisingai atlikti gaivinimo veiksmus iki kol atvyks medikai. Anot medikų, jei veiksmai atliekami tinkamai, tikimybė, kad žmogus išgyvens padidėja net 50-70 procentų.

Pasak Lietuvos intensyviosios kardiologijos ir skubiosios medicinos asociacijos prezidento, kardiologo  prof. Prano Šerpyčio, reikia kuo anksčiau pradėti formuoti tinkamą požiūrį į savo sveikatą. Šiuolaikinės technologijos, užimtumas mokykloje, popamokinė veikla – viso to pasekoje moksleiviai apie 7,5 val. praleidžia sėdėdami, todėl šiame laikmetyje labai svarbu nepamiršti fizinio aktyvumo, jo svarbos, kitaip jaunas kūnas praras gebėjimą būti atspariam.

„Pats svarbiausias dalykas – švietimas. Mes turime investuoti į savo ateitį, į Vilniaus ateitį. Mes turime formuoti sveiką Vilniaus ateitį, nes dabartiniai mokiniais kada nors taps merai, gydytojai, specialistai. Pradėti sveikai gyventi niekada nėra vėlu, todėl pradėti reiktų kuo anksčiau. Tikiu, kad tie 1005 mokiniai taps sveikos gyvensenos ambasadoriai“, – kalbėjo žinomas kardiologas.

Visuomenės sveikatos projektą „Tuk tuk širdele – būk sveika!“ įgyvendina Lietuvos intensyviosios kardiologijos ir skubiosios medicinos asociacijos kartu su Vilniaus miesto savivaldybe.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]