Liepos 6-ąją iškelkime Trispalves!

Kas gali būti gražiau už šventės dieną prie namų plevėsuojančią vėliavą? Liepos 6-ąją iškelkime Lietuvos valstybės vėliavą ir švęskime pirmojo suvienytos Lietuvos valstybės valdovo Karaliaus Mindaugo karūnavimą bei savo laisvės miestą – Vilnių!

Liepos 6-oji yra viena iš trijų valstybinių švenčių (vasario 16 d., kovo 11 d. ir liepos 6 d.), per kurias prie gyvenamųjų namų turi būti iškeliamos valstybės vėliavos. Vadovaujantis valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymu, valstybinių švenčių metu Lietuvos valstybės vėliava keliama prie, virš ar ant valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų, kitų įstaigų, įmonių ir organizacijų, nesvarbu, kokia jų nuosavybės forma, pastatų, taip pat gyvenamųjų namų.

Vėliavos kėlimas yra kiekvieno pilietinė bei moralinė pareiga, todėl Vilniaus miesto savivaldybė ragina neužmiršti iškelti Trispalves. Už Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimo tvarkos pažeidimus yra numatyta administracinė atsakomybė.
Lietuvos valstybės vėliava iškeliama 7 valandą ir nuleidžiama 22 valandą.

Vilnius kviečia švęsti Valstybę drauge – 100-mečio piknike „Vilnius – Lietuvai“ prie Baltojo tilto, nuo 12 val. iki 1.00 val.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt