Per 4000 vilniečių Dainų šventės eisenoje!

Prieš 100-mečio Dainų šventės baigiamąjį koncertą „Vienybė težydi” per visą sostinės centrą iki pat Vingio parko estrados nusidriekė šventės dalyvių iš visos Lietuvos ir pasaulio lietuvių eisena – joje žygiavo ir beveik 4 tūkst. vilniečių! Vilnių atstovaujantys ansamblių, grupių, orkestrų nariai, savo bendru pasirodymu kūrybiškai sujungė šiuolaikinius ritmus ir folklorą į daugiau nei 2 kilometrus nusidriekusią gyvą instaliaciją, kurios priekyje Vilniaus vėliavą nešė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

„Iš mūsų Sostinės Vilniaus sveikinu su Valstybės diena – mūsų karališka švente! Vienybė težydi!“ – sveikino visus miesto vadovas.

Daugiau nei 2 kilometrų vilniečių eisenos pradžią skelbė miesto riboženklio „VILNIUS myli TAVE!“ gyvas atkartojimas, o užbaigė šiuolaikinę muziką grojęs DJ, kartu su šokėjomis keliavęs ant milžiniškos platformos.

„Džiaugiamės, kad istorinėje šimtmečio dainų šventės vilniečių eisenoje savo talentą galėjo parodyti visi – ir nė dešimties metukų neturintis muzikantas, ir 90 metų jubiliejų atšventęs pučiamųjų orkestro narys“, – sakė eisenos režisierius Vygantas Kazlauskas.

Tarp jų į vientisą reginį susipynė šiuolaikinio šokio šokėjai ir folklorinių ansamblių nariai, ritmą krepšinio kamuoliais mušė sporto mokyklų auklėtiniai, o jiems pritarė pučiamųjų orkestro muzikantai, akį traukė ne tik eiseną lydėjęs Šv. Kristoforas, bet ir milžiniškos baltos verpstės trispalvėje gėlių upėje.

Po 100-čio Dainų šventės visi laukiami pievoje prie Baltojo tilto, kur sostinės savivaldybė surengė pirmąjį naktinį pikniką „Vilnius – Lietuvai“! Iškyla su Lietuvos žvaigždžių pasirodymais ir fejerverkais tęsis iki 1 val. nakties.

Rinkodaros ir komunkacijos skyrius, vrt@vilnius.lt