Sostinės abiturientai vėl lyderiauja Lietuvoje – 629 šimtukininkai

Greičiausiai augantis miestas regione ir antras jauniausias miestas tarp šiaurės šalių Europoje – Vilnius – gali didžiuotis vėl išleidžiantis daugiausiai šimtukininkų abiturientų Lietuvoje – vilniečių brandos atestatuose vienas ar daugiau šimtukų įrašyti net 629 mokiniams, o 125 abiturientai gali pasigirti gavę du ir daugiau šimtukų!

„Šimtas yra Jūsų pergalės skaičius. Jūsų tikėjimo savimi, o kartu ir pasitikėjimo savo ateitimi išsipildymas. 100-uko garbę gavote ne kaip dovaną – sąmoningai lavinotės, kruopščiai dirbote, turėjote aukščiausią tikslą, kantriai jo siekėte ir pasiekėte. Šiandien kviečiu Jus investuoti į mūsų sostinę – kūrybos ir Lietuvos ateities variklį.“ – geriausius sostinės abiturientus pasveikino miesto meras Remigijus Šimašius.

7 Vilniaus abiturientai šįmet nudžiugino ypatingais rezultatais: gavo net po 4 ar 5 šimtukus. Tokių rezultatų pasiekė 2 Vilniaus jėzuitų gimnazijos abiturientai, 2 – Licėjaus, 1 Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos, 1 Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos moksleivis. Didžiausias pasiekimas –  viena Vilniaus Gabijos gimnazijos abiturientė surinko net 5 šimtukus.

Šįmet Vilniuje buvo pakartotas praėjusių metų rekordas  – 629 abiturientai surinko bent vieną šimtuką. Pernai mokyklas šimtukais baigė 629 abiturientai, užpernai – 480. Pernai su dviem ar daugiau šimtukų mokyklą baigė 160 Vilniaus abiturientai, 2016 metais – 126.

„Sakoma, kad gera pradžia – pusė darbo. Juk ir mokomės ne mokyklai, o gyvenimui. Linkėdama niekada nepamiršti, jog viskas Jūsų rankose, kviečiu mūsų nuostabius abiturientus garsinti Vilniaus vardą taip, kaip dabar jie išgarsino savo mokyklos vardą. Linkiu jiems atkakliai siekti savo užsibrėžto gyvenimo tikslo, gilinti savo žinias, džiaugtis kiekvienu laimėjimu ir drąsiai eiti savo svajonių link.“ – abiturientams palinkėjo vicemerė Edita Tamošiūnaitė.

Geriausiais brandos egzaminų rezultatais šiemet džiaugiasi 4 sostinės mokyklos – Vilniaus licėjus, Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazija, Vilniaus Žirmūnų gimnazija ir Vilniaus jėzuitų gimnazija. Net 35 Licėjaus abiturientai šįmet gavo po du ir daugiau šimtukų, M. Biržiškos – 24, Vilniaus Žirmūnų gimnazijoje – 19, Jėzuitų gimnazijoje – 16 abiturientų.

Susirinkusiesiems Rotušėje koncertavo grupė „Voiceless“.

Renginio nuotraukas galima atsisiųsti, paspaudus čia.

 

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt