Komisija pradeda „Žydinčio Vilniaus“ darbų apžvalgas

 

Kasmet vis didesnio populiarumo sulaukiantis ir miestą puoselėti kviečiantis sostinės savivaldybės organizuojamas konkursas „Žydintis Vilnius“ įsibėgėja. Šiandien konkurso komisija apžiūrėjo pirmuosius dalyvių darbus – mokyklų ir darželių želdynus. Tai pirmoji apžvalga, o rugsėjo 7 d. komisija dar kartą lankysis pavienių vilniečių kiemuose auginamuose gėlynuose, apvažiuos konkurse dalyvaujančių įstaigų želdynus.

Komisijos nariai džiaugėsi, kad kurdamos gėlynus aplink mokyklas ir darželius, bendruomenės sėkmingai bendradarbiauja. Barboros Radvilaitės progimnaziją puošia biologijos mokytoja, pati suprojektavusi želdynus mokyklos teritorijoje, o bendruomenė jai atneša gėlių iš savo sodų, pradinukai patys augina našlaites ir labai noriai prisideda puošdami ugdymo įstaigą.

Itin bendruomeniškai savo aplinka rūpinasi ir darželis „Pasakaitė“. Teritoriją ugdymo įstaigoje tvarko tiek darbuotojai, tiek mažieji vilniečiai, o aplinką, kurioje apstu medžio skulptūrų papuošti padėjo iniciatyvūs tėvai ir menininkai.

„Žydinčio Vilniaus“ konkursas tęsiasi iki spalio: kviečiame visus vilniečius fotografuoti savo ar savo artimųjų, kaimynų, įstaigų ar įmonių sukurtus gėlių darželius ar kompozicijas ir siųsti nuotraukas kartu su trumpu aprašymu el. paštu zydintisvilnius2018@gmail.com iki spalio 8 d.

 

Paskutinė konkurso darbų peržiūra, vertinimas, nugalėtojų paskelbimas ir apdovanojimai planuojami spalio mėnesį. Apdovanojimo ceremonija vyks Kairėnų Botanikos sode, kurios metu konkurso laureatai bus apdovanojami Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus padėkomis, bijūnų sodinukais iš VU Botanikos sodo kolekcijos bei specialia kraštovaizdžio specialisto konsultacija.

Balsavimas už labiausiai patikusius objektus, daugiamečius gėlynus ar „žydinčius“ fasadus vyks ir savivaldybės „Facebook“ paskyroje. Nugalėtojai bus renkami atsižvelgus į „patinka“ paspaudimų prie nuotraukos skaičių. Nuotraukas taip pat vertins konkurso „Žydintis Vilnius“ vertinimo komisija gyvų apžiūrų metu.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt