Atsinaujino www.vilnius.lt – modernesnė ir patogesnė svetainė vilniečiams


Virtualus Vilnius pasikeitė neatpažįstamai – nuo šiandien sostinės naujienos ir savivaldybės teikiamos paslaugos vilniečiams pristatomos visiškai atsinaujinusioje svetainėje www.vilnius.lt. Kūrybinga ir idėjų kupina savivaldybės E. miesto departamento komanda pati sukūrė ir atnaujino svetainę, kuri tapo patogesnė, modernesnė ir greitesnė, neišleidžiant jokių papildomų lėšų.

„Nauji miesto namai internete yra patogesni gyventojams – veikia atskiras ir aiškus paslaugų portalas, yra live chat funkcija, kalbanti ne tik lietuvių, bet ir anglų, rusų, lenkų kalbomis. Itin džiugu tai, kad svetainę atnaujinome tik savo pajėgomis – savivaldybės E. miesto departamento komanda sukūrė naują produktą, kuris leis greičiau ir patogiau sužinoti miesto aktualijas ar išspręsti problemas”, – teigia Vilniaus meras Remigijus Šimašius.


Senoji svetainė, sukurta 2011 metais, jau buvo technologiškai pasenusi, nepritaikyta naudotis mobiliuose įrenginiuose, dėl informacijos gausos buvo sunku greitai surasti reikiamą informaciją. Atsinaujinęs vilnius.lt veikia greičiau, sukurtas patogesnis teikiamų paslaugų portalas, sudaryta saugesnio naršymo galimybė. Svetainę bus patogu naršyti ir išmaniuosiuose telefonuose ar planšetėse.

„Atnaujinome svetainę, bet ir toliau tobulinsime vilnius.lt, atsižvelgdami į vilniečių poreikius, atkreipsim dėmesį į visas vilniečių pastabas. Norime pasidžiaugti, jog šis projektas yra sukurtas nenaudojant ES lėšų, apsieinant be didelių viešųjų pirkimų  – viskas  atlikta mūsų pačių darbuotojų pastangomis. pats svetainės aptarnavimas tapo žymiai pigesnis, kadangi kuriant naują puslapį buvo panaudota nemokama atviro kodo turinio valdymo sistema, kuri leis būti nepriklausomiems nuo paslaugų tiekėjų“, – pasakoja vienas projekto iniciatorių Elektroninių paslaugų ir procesų skyriaus vedėjo pavaduotojas Dalius Kazlauskas.

Naujovė svetainėje – įdiegta gyvo operatyvaus bendravimo sistema: vilniečiai galės tiesiogiai internetu užduoti rūpimus klausimus savivaldybės darbuotojams nuo 8 iki 17 val. Visa svarbiausia informacija vilniečiams patogiai pateikiama jau svetainės pradžioje, matomiausioje skiltyje, čia pat pateikiami interaktyvieji žemėlapiai. Kartu atnaujintas ir vilnius.lt rusų, lenkų bei anglų kalbomis.

Prieš kuriant naują vilnius.lt sistemą savivaldybės E. miesto departamento komanda atliko išsamią analizę: aiškinosi, kas yra svarbu patiems gyventojams, ką ir kaip jie naudoja bei kokios veiklos labiausiai domina, kurias vilnius.lt svetainės dalis jie būtų linkę labiausiai keisti. Be to, buvo analizuota „Google analytics“, skambučių centro bei užsakomų paslaugų statistika. Kuriant svetainę buvo atsižvelgta ir į darbuotojų pasiūlymus, UX (User Experience) standartus bei 2018-2019 m. svetainių tendencijas.


Skaičiuojama, kad naujosios svetainės ir naujo portalo paslaugos.vilnius.lt įdiegimas „kainavo“ iki 5 mėn. nedidelės komandos darbo.

Savivaldybė ir toliau pati kurs naujus naudingus projektus bei įrankius vilniečiams, pasitelkdama vidinius komandos resursus. Artimiausiu projektai – tvarkaumiesta.lt, paslaugos.vilnius.lt, vilnius.lt maps.vilnius.lt atnaujinimas ir tobulinimas.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt