Svarbi informacija
Visi Lietuvos žmonės kviečiami susitikti su popiežiumi Pranciškumi – pradedama registracija
Nuo šiandien, rugpjūčio 1 d. 12 val., internetu galima užsiregistruoti į du svarbiausius susitikimus su popiežiumi Pranciškumi. Registracija reikalinga tik į rugsėjo 22 d. vyksiantį susitikimą su jaunimu Vilniuje, Katedros aikštėje. Nuorodą į elektroninę registraciją galima rasti tinklalapyje www.popieziausvizitas.lt. Kvietimai į susitikimus – nemokami.
Registracija reikalinga norintiems patekti į sektorius, esančius priešais sceną Katedros aikštėje Vilniuje. Jaunimo šventės pradžia – 14 val.
Visgi net ir neužsiregistravusieji turės galimybę pamatyti ir išgirsti Šventąjį Tėvą. „Vilniuje, Katedros aikštėje ir jos prieigose, sutilps visi. Kviečiame švęsti drauge vilties ir džiaugsmo šventę, nusiteikime priimti šį garbingą ir kuklų svečią, norintį susitikti Lietuvos žmones“, – sako LVK pasiruošimo popiežiaus vizitui komunikacijos koordinatorė Živilė Peluritienė.
Jau nuo pavasario žmonės buvo kviečiami registruotis parapijose ir bendruomenėse. Apibendrinus gautus duomenis matyti, kad parapijose ir bendruomenėse kvietimus į šv. Mišias atsiims apie 60 tūkst. žmonių, o į popiežiaus susitikimą su jaunimu – apie 13 tūkst. jaunų (14–35 m.) žmonių. Džiugioje šventėje laukiami ir studentai, kurie į susitikimus registruojasi savo universitetuose. Katedros aikštės sektoriuose numatoma apie 23 tūkst. vietų, Santakos parko – apie 100 tūkstančių.
Tiems, kurie yra užsiregistravę parapijose ir bendruomenėse, antrą kartą registruotis nereikia. Neturintieji galimybės užsiregistruoti internetu į šv. Mišias, kviečiami teirautis parapijose.
Į visus kitus susitikimus su Šventuoju Tėvu registracija nereikalinga. Šeštadienį Vilniuje popiežių bus galima sutikti S. Daukanto aikštėje, prie Aušros Vartų, kelyje nuo Aušros Vartų į Katedros aikštę, kur vyks Jaunimo susitikimas, o po jo – kelyje į Apaštalinę nunciatūrą. Sekmadienį po šv. Mišių Kauno Santakos parke popiežius keliaus papamobiliu į Kauno arkikatedrą. Vakarop Vilniuje žmonės sutikti Šventąjį Tėvą kviečiami į Lukiškių aikštę ir į kelią nuo Lukiškių aikštės iki nunciatūros.
Taip pat skaitykite:
Vilniuje šiemet bus apželdinta per 70 kilometrų gatvių
Vilniaus savivaldybė artėjantį želdinimo sezoną planuoja pasodinti apie 4 tūkst. medžių ir 40 tūkst. krūmų. Dar dešimtis tūkstančių medžių miestui jau suplanavo padovanoti įvairios įmonės. Daugiau gatvių ir skverų šiemet sužaliuos tankiausiai gyvenamuose sostinės... ❯❯❯
2023-03-17
Antrus metus iš eilės Vilnius – tarp perspektyviausių Europos miestų
Vilnius vėl sulaukė didžiulio dėmesio nekilnojamojo turto parodoje MIPIM. Didžiausioje pasaulyje NT parodoje Kanuose sostinės meras Remigijus Šimašius šiandien atsiėmė 10 apdovanojimų vidutinio dydžio miestų kategorijoje. Verslo dienraščio „Financial Times“ investicijų... ❯❯❯
2023-03-14
Kaip minėsime Kovo 11-ąją Vilniuje?
Kovo 11-oji antrus metus kitaip atrodo Rusijos agresijos prieš Ukrainą fone. Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną Vilnius ir vėl kviečia praleisti susitelkus ir turiningai – dar labiau sustiprėsime patys ir parodysime savo solidarumą su savo broliais ir sesėm Ukrainoje. Kovo... ❯❯❯
2023-03-10
Mažėjančių sąskaitų už šildymą tendencija Vilniuje išlieka ir toliau
Sostinėje ir toliau išlieka nuosekliai mažėjančių sąskaitų už šildymą tendencija. Didžiausias šilumos ir karšto vandens tiekėjas Lietuvoje AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) praneša, kad siunčiamos sąskaitos už vasario mėnesį suteiktas paslaugas bus mažesnės nei sausio... ❯❯❯
2023-03-09
Vilniuje keisis rinkliavos už automobilių stovėjimą nuostatai
Vilniaus miesto Taryba šiandien pritarė komitetuose apsvarstytam klausimui dėl vietinės rinkliavos už automobilių stovėjimą nuostatų pakeitimo, kuriuo siekiama automatizuoti rinkliavos rinkimo kontrolę bei supaprastinti apmokėjimą už automobilio stovėjimą. Sprendimas įsigalios... ❯❯❯
2023-03-08
Muziejus Vilniuje nebebus vadinamas A. Puškino vardu – tampa Markučių dvaro muziejumi
XX a. penktajame dešimtmetyje duris atvėrusiam literatūriniam A. Puškino muziejui Vilniaus miesto taryba suteikė istorinio Markučių dvaro pavadinimą. „Vilniaus miesto teritorijoje turime keletą puikių priemiesčių dvarų - Verkių, Trakų Vokės dvaro sodybą, ir turime labai... ❯❯❯
2023-03-08