„Šimtmečio garsai“ – trijų orkestrų koncertas sujungs Baltijos šalis

 

Rugsėjo 2 dieną sostinės Katedros aikštėje skambės trijų Baltijos šalių sostinių – Vilniaus, Rygos ir Talino – orkestrų koncertas.  Baltijos šalims drauge švenčiant 100-metį, vilniečiams ir miesto svečiams dovanojamas unikalus koncertas, kur ant scenos susiburs daugiau kaip 100 lietuvių, latvių ir estų muzikantų.

„Simboliška, kad šiais metais švenčiant Baltijos šalių nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį, sukanka 25 metai trijų Baltijos šalių sostinių bendradarbiavimo sutarčiai. Per šį laikotarpį mes ne tik sėkmingai bendradarbiavome, bet kartais ir draugiškai lenktyniavome įvairiose srityse – miesto plėtroje, architektūroje, saugume, švietime, kultūroje. Be galo džiausiuosi, kad trys Baltijos seserys, jų sostinių orkestrai apsijungė unikaliems „Šimtmečio garsų“ koncertams, o baigiamasis koncertas įvyks Lietuvos sostinėje – Vilniuje. Lai skamba trijų seserų bičiulystė nuostabia muzikos garsų simfonija ir įkvepia naujiems dideliems darbams.“ – sakė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Pirmasis trijų sostinių orkestrų – Rygos miesto („Orchestra RIGA“), Talino miesto kamerinis („Tallinn Chamber Orchestra“) ir Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis – pasirodymas vyko praėjusį savaitgalį Rygoje, VEF Kultūros rūmuose, Taline  rugpjūčio 25 d. įvyko antrasis Talino Nepriklausomybės aikštėje.

Koncerte girdėsite Vilniaus Šv. Kristoforo kamerinio orkestrą, kartu su saksofonistu Petru Vyšniausku ir nuostabaus balso savininke, lietuvių liaudies folkloro dainininke Veronika Povilioniene.

Į sostinę atvykę 54 Rygos ir 25 Talino orkestrų muzikantai atliks Raimonds Pauls „Way to the Light“ ir Eino Tamberg“o „Opening Fanfares“ drauge su solistu Daumants Kalniņš. Koncertą Katedros aikštėje vainikuos bendras trijų šalių sostinių atliekamas Duke‘o Ellingtono kūrinys „Night Creature“. Diriguos Modestas Barkauskas ir Valdis Butāns.

„Šio projekto pavadinimas „Šimtmečio garsai“ liudija mūsų Baltijos šalių bendrą istoriją: bendrą kovą už teisę rinktis, teisę gyventi laisvose, demokratiškose, ilgaamžes tradicijas ir gilią istoriją turinčiose šalyse. Man asmeniškai jis asocijuojasi ir su kitu istoriškai mūsų valstybėms be galo svarbiu reiškiniu – su Baltijos keliu. Šįkart mes – trys sostinių orkestrai ir visi koncertų paklausyti susirinkę tautiečiai – drauge švęsime savo laisvę. Šįkart mes skelbsime apie ją per muziką – skambėsime kartu ir atskirai, tauriai, vieningai ir kilniai – taip, kaip dera skambėti mūsų visų laisvės šimtmečiui.“ – sakė Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Modestas Barkauskas.

Šimtmečio proga susijungę orkestrai savo bendrus pasirodymus Baltijos šalyse baigs įspūdingu koncertu Vilniuje rugsėjo 2 d. Vilniaus Katedros aikštėje.

Nuolat atnaujiname informaciją apie renginį čia.

Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras – kolektyvas, garsėjantis universalumu, profesionalumu, menine vaizduote. Orkestras – laukiamas svečias ne tik Lietuvos ir užsienio šalių prestižinėse koncertų salėse, tokiose kaip Paryžiaus Théâtre des Champs-Élysées, Reikjaviko Harpa, Stokholmo Berwaldhallen, UNESCO būstinėje Paryžiuje, Varšuvos Karalių rūmuose, bet ir estrados scenose ar net smėlio karjeruose…

Talino kamerinis orkestras („Tallinn Chamber Orchestra“) ir jo meno vadovas Risto Yosts pelnė pripažinimą ne tik Estijoje, bet ir kitose Europos šalyse. Kamerinis orkestras buvo įkurtas 1993 m. Ton Kaljuste. Vilniaus Katedroje vyksiančiame koncerte Talino kamerinis orkestras pasirinko Eimo Tamberg „Opening Fanfares“  kūrinį.

Penktą gyvavimo dešimtį skaičiuojantis Rygos miesto orkestras („Orchestra RIGA“) yra pelnęs ne vieną Latvijos kultūros apdovanojimą, yra Rygos pavasario šventės WINDSTREAM organizatoriai. Trijų šalių sostinių pasirodymų metu, vadovaujami Valdis Butāns latvijos muzikantai atliks Raimondo Paulso kūrinį „Way to the Light“ kartu su solistu Daumants Kalniņš.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt