Džiaugiamės Vilniaus moksleivių pergalėmis tarptautinėse žaidynėse

 

Jeruzalėje pasibaigusiose Tarptautinėse vaikų sporto žaidynėse Vilniaus atstovai galutinėje įskaitoje pelnė vieną aukso, vieną sidabro ir vieną bronzos medalius. Jau 52-ą kartą vykstančiose žaidynėse dalyvavo 69 miestų jaunieji sportininkai.

Izraelyje vykusiose žaidynėse jaunieji sportininkai savo miestų garbę gynė plaukimo, lengvosios atletikos, teniso, tinklinio, dziudo imtynių, fechtavimo, futbolo, gatvės krepšinio ir tradicinio krepšinio varžybose.

Vilniaus miesto sportininkų delegacijos sudėtyje buvo vaikinų krepšinio komanda, lengvosios atletikos ir plaukimo varžybose dalyvaujantys atletai. Iš viso į Jeruzalę vyko 18 sostinės moksleivių.

Labai gražią pergalę lengvosios atletikos 100 metrų bėgimo finale iškovojo Adomas Nakrošis. Trenerių Vitalijaus Kozlovo ir Palmiros Žukienės auklėtinis prestižinę sprinto rungties distanciją nubėgo per 11,28 sek. Jis 2 šimtosiomis aplenkė sidabro medalį pelniusį varžovą iš Tailando, o bronzos medaliu pasipuošė sprinteris iš Taivano. Jeruzalės progimnazijoje besimokantis A. Nakrošis šiemet jau yra tapęs Lietuvos jaunučių lengvosios atletikos pirmenybių nugalėtoju, o Baltijos šalių jaunučių čempionate iškovojo sidabro ir bronzos medalius.

Krepšinio šalies vardą pateisino Vilniaus krepšinio mokyklos auklėtiniai. Jie grupės varžybose įveikė Klivlando (JAV), Šomrono (Izraelis) ir Plocko (Lenkija) komandas, pusfinalyje nugalėjo kanadiečius iš Kelownos miesto, o finale nusileido šeimininkams, Jeruzalės krepšininkams, ir pelnė sidabro medalius. Vilniaus komandoje žaidė Vilniaus krepšinio mokyklos auklėtiniai Rytis Lemežis, Klemensas Knyza, Povilas Čereška, Gediminas Gadliauskas, Gustas Vičkačka, Lukas Gudavičius, Mantas Geleževičius ir Gustas Pladis.

Trečią vietą 400 m bėgime užėmė Elena Jasaitė. Sportininkė, kurią treniruoja Laimutė Juchnevičienė. Emilijos Pliaterytės progimnazijos auklėtinė finale atsiliko tik nuo varžovių iš Taivano bei Čekijos. Trečius metus lengvosios atletikos treniruotes lankanti keturiolikmetė nacionalinio masto varžybose yra ne kartą kopusi ant aukščiausio garbės pakylos laiptelio, o bronzos medalis, iškovotas Jeruzalėje, yra vienas svariausių pasiekimų tarptautinėse arenose.

Į Jeruzalėje vykusias varžybas atvyko Australijos, Austrijos, Kanados, Kosta Rikos, Kroatijos, Čekijos, Estijos, Vokietijos, Graikijos, Vengrijos, Indijos, Kenijos, Korėjos, Meksikos, Juodkalnijos, Lenkijos, Rumunijos, Rusijos, Slovėnijos, Šveicarijos, Taivano, Tailando, Ukrainos, JAV 15-mečiai atletai