Išnuomotoje ypatingoje erdvėje Vokiečių g. kursis menininkai ir švietėjai

 

Savivaldybė išnuomojo ypatingas patalpas Vokiečių gatvėje, Didžiosios sinagogos komplekso teritorijoje – buvusioje pradinėje mokykloje netrukus įsikurs net 10 nuomininkų, kurie organizuos įvairias kūrybines dirbtuves, parodas, švietėjiškus, inovatyvius ir meno projektus, mokys amatų, čia vyks teatro, vizualaus meno edukaciniai užsiėmimai. Visos šios veiklos vyks paveldo apsuptyje, buvusios Didžiosios Sinagogos – Vilniaus žydų kultūros ir švietimo centro teritorijoje, beveik 1000 kv. m ploto pastate (Vokiečių g. 13A).

Iš 27 konkurso dalyvių buvo atrinktas labiausiai konkurso sąlygas atitikusių pasiūlymų 10–tukas.

„Labai džiaugiamės, kad patalpų nuomos konkurso laimėtojai buvo sumanūs ir kūrybingi, teikdami pasiūlymus paisė pagarbos šiai ypatingai vietai, kurioje šiemet archeologai padarė sensacingų atradimų. Vilniaus didžiosios sinagogos dvasinis ir kultūrinis paveldas įpareigoja pagarbiai ir oriai įprasminti vietovę, todėl, nors ir laikini, naujakuriai savo kūryba ir švietėjiška veikla prisidės prie pasirengimo įprasminti reikšmingą Vilniaus ir pasaulio kultūrai erdvę.“ – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Konkursą laimėjusi BĮ Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokykla užsiims edukacine, parodinio meno veikla bei įkurs kūrybines dirbtuves.
VšĮ „Lietuvos Junior Achievement“ išsinuomotas patalpas skirs švietimo veiklai, startuolių dirbtuvėms, verslumo ir inovacijų stovyklų organizavimui, mokys jaunuolius finansinio raštingumo. Asociacija „Meno ir mokslo laboratorija“ užsiims kultūrine ir edukacine veikla, gautose patalpose bus pristatomi ir interaktyvūs meno-mokslo eksponatai, paskaitos, kameriniai spektakliai, meno ir mokslo (astronomijos) sąsajų pažinimo stovyklos moksleiviams.
Dvi amatininkės supažindins visuomenę su knygrišystės amatu, o Vilniaus žydų religinė bendruomenė organizuos įvairius mokymus, pažindins su žydų tradicijomis ir kalba.
Dar trys menininkės planuoja įsirengti tapybos kūrybinės dirbtuves.
Keletas konkurso laimėtojų organizuos vaikų, paauglių ir suaugusiųjų teatrinės improvizacijos užsiėmimus, pažindins su kino, teatro, rašymo, vizualus meno pagrindais ir užkulisiais.

Savivaldybė su visais 10 atrinktų pasiūlymų autoriais sudarys patalpų nuomos sutartį, kuri galios iki 2020 metų.

Pastatas, kuriame anksčiau buvo įsikūrusi Vilniaus Vytės Nemunėlio pradinė mokykla, nuo praėjusių metų yra tuščias. 2020 metais šį pastatą planuojama nugriauti ir iki 2023 m įamžinti Vilniaus Didžiąją sinagogą, sutvarkyti gretimą aplinką.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]