Įvykdžiusi reikšmingus vidinius pokyčius VŠT pasiekė teigiamų rezultatų

 

Sostinės šilumos gamybos ir tiekimo bendrovės Vilniaus šilumos tinklų (VŠT) pirmojo šių metų pusmečio finansiniai rezultatai patvirtina teisingą įmonės vykdomų pokyčių kryptį. Per pirmuosius šešis šių metų mėnesius VŠT pajamos sudarė beveik 78 mln. eurų, o EBITDA pasiekė 12 mln. eurų. VŠT pelningumą lėmė kryptingai ir nuosekliai vykdomi pokyčiai siekiant veiklos sąnaudų mažinimo ir jos efektyvumo.

„Pirmieji nepilni metai po šilumos ūkio susigrąžinimo iš buvusio nuomininko iškėlė nemažai iššūkių, susijusių su įmonės finansiniu stabilumu ir kokybiškos veiklos užtikrinimu. Tačiau jau pernai atlikę pirminę veiklos analizę, supratome, kad turime stipriai sumažinti veiklos sąnaudas ir siekti gerokai didesnio veiklos efektyvumo. Tie sprendimai šįmet leido sustiprinti šią kryptį ir pasiekti pirmųjų rezultatų“, – sako VŠT gen. direktorius Mantas Burokas.

Jo teigimu, per pirmąjį šių metų pusmetį bendrovėje buvo įvykdyta keletas itin reikšmingų pokyčių. Vienas iš jų – įmonės struktūros korekcijos ir etatų sumažinimas. „Po struktūros pokyčių bendras etatų skaičius sumažėjo apie 15 proc., t. y. iš 747 etatų liko 639. Šį  sprendimą įgyvendinome atsakingai įvertinę kokybiškos veiklos užtikrinimo ir efektyvaus darbo galimybes, t. y. optimizuodami įmonės veiklos procesus – atsisakydami perteklinių, besidubliuojančių funkcijų, keisdami fizinį (rankinį) darbą technologiniais sprendimais, tam tikrų funkcijų automatizavimu“, – sako VŠT vadovas. Bendrovės skaičiavimu, šis pokytis VŠT kasmet leis sutaupyti apie 1,3 mln. eurų darbo užmokesčio sąnaudų.

Pasak M. Buroko, veiklos sąnaudų mažinimą ir efektyvumo didinimą įmonė vykdo ir kitais būdais: mažindama šilumos perdavimo nuostolius ir šilumos gamybos sąnaudas, siekdama naudoti pigesnį kurą ir plėsti šilumos gamybą iš biokuro bei vykdyti efektyvius pirkimus. Išplėtus įmonės Metrologijos skyriaus ir Chemijos laboratorijos veiklos apimtis ir tam tikras funkcijas pradėjus vykdyti savais resursais, jau per pirmąjį pusmetį įmonė sutaupė apie 200 tūkst. eurų, kuriuos anksčiau išleisdavo pirkdama šias paslaugas rinkoje.

Dar šįmet VŠT ketina atsisakyti perteklinio nekilnojamojo turto: šiuo metu parduodamas nenaudojamas administracinis pastatas  Kudirkos g., o vėliau planuojama parduoti pastatų kompleksus Smolensko g. ir kitose sostinės vietose.

„Šiuos metus norime užbaigti teigiamu finansiniu rezultatu. Įvertinus visus įmonės įsipareigojimus, šilumos gamybai reikalingo kuro kainų pokyčius rinkoje ir reguliavimo ypatumus, tai atrodo nemenkas uždavinys. Pirmojo pusmečio rezultatai nuteikia optimistiškai ir rodo, kad einame teisingu keliu. Tai galėjo pajausti ir mūsų klientai, nes praėjusį šildymo sezoną šilumos kainos vilniečiams buvo vienos mažiausių Lietuvoje“, – sako VŠT vadovas.

„Esame tikri, kad tik gerindami finansinę įmonės būklę, sukursime prielaidas sumažinti paslaugų kainas klientams ir  gerinti darbo sąlygas darbuotojams“, – sako M. Burokas. Jo teigimu, be įmonės veiklos rezultatų gerinimo tikslų, VŠT turi ir kitų itin svarbių įsipareigojimų. Nuo praėjusių metų pavasario VŠT kartu su Vilniaus miesto savivaldybe atstovauja sostinės gyventojų ir kitų šilumos vartotojų interesams Stokholmo arbitraže, kuriame siekiama atgauti vilniečių permokas už paslaugas buvusiam šilumos ūkio nuomininkui.

Informaciją parengė Edita Sirutienė, Vilniaus šilumos tinklų komunikacijos vadovė

Tel. (8 5) 266 7133, Mob. 8 686 71280, edita.sirutiene@chc.lt, www.chc.lt

Apie VŠT

Šilumos ir karšto vandens tiekimo įmonė savo paslaugas teikia Vilniaus miesto gyventojams ir organizacijoms. VŠT įkurta 1997 m. reorganizavus tuometę „Lietuvos energiją“. Šiuo metu didžioji bendrovės akcijų dalis (99,4 proc.) priklauso Vilniaus miesto savivaldybei. Pagal klientų skaičių ir šilumos ūkio infrastruktūrą VŠT yra didžiausia šilumą ir karštą vandenį tiekianti įmonė Lietuvoje, įmonės klientų skaičius – daugiau kaip 200 tūkst. Bendrovė rūpinasi patikimu ir kokybišku šilumos gamybos ir karšto vandens tiekimu ekonomiškai pagrįstomis kainomis, diegia modernias ir efektyvias klientų aptarnavimo praktikas.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt