Tarptautinis kraštovaizdžio architektų desantas Vilniuje

 

Šiandien Vilniaus miesto savivaldybėje lankėsi dvidešimt  trys kraštovaizdžio architektūros studentai ir jų dėstytojai bei šios profesijos praktikai iš Estijos, Vengrijos, Lenkijos, Olandijos, Vokietijos ir kitų šalių universitetų. Tai VGTU tarptautinio projekto EULAND-21, skirto kraštovaizdžio architektūros studijų programai sukurti,  baigiamojo renginio – vasaros mokyklos dalyviai, kurie visą savaitę gilins profesinius įgūdžius Vilniuje. Studentai ir dėstytojai susipažino su Vilniaus mieste rengiamais viešųjų erdvių ir parkų projektais, bendravo su projektų autoriais ir savivaldybės atstovais.

„Iš trisdešimties sukurtų vasaros mokykloje praktiškai išbandysime tris studijų modulius, skirtus miesto viešosioms erdvėms, kultūrinių kraštovaizdžių ir infrastruktūros projektų kraštovaizdžių kūrimui.  Džiaugiamės, kad  Vilniaus miesto savivaldybė pasiūlė studentams išbandyti savo gebėjimus keliose konkrečiose Vilniaus miesto vietose“ –  sakė  projekto vadovas VGTU Urbanistikos katedros profesorius dr. Gintaras Stauskis.  Studentai, vadovaujami patyrusių dėstytojų, nagrinėja Malkų turgaus, Vingrių, Reformatų, P. Cvirkos ir Tauro kalno viešųjų erdvių virtinę ir jų jungtis, Sirvydo skverą, Didžiosios Vilniaus Sinagogos teritoriją, Misionierių sodus ir Neries pakrantes.

Rugpjūčio 31 d., paskutinę vasaros dieną, VGTU Architektūros fakultete (Pylimo g. 26) vyks baigiamasis šio tarptautinio renginio akordas – atvira konferencija, kurioje specialistai dalinsis ateities įžvalgomis apie kraštovaizdžio architekto studijas ir praktinę veiklą. Studentų komandos pristatys savo įžvalgas ir pasiūlymus konkrečių Vilniaus vietų kraštovaizdžiams, o taip pat visi dalyviai turės laiko padiskutuoti rūpimomis kraštovaizdžio architektūros studijų, mokslo ir praktikos temomis su renginio svečiais.

Programa.