Katedros aikštėje – 3 Baltijos šalių fotografijos paroda „Šimtmečio kelias“

 

Rugsėjo 2 d., Katedros aikštėje atidaroma unikali, trijų Baltijos šalių fotografų paroda „Šimtmečio kelias“. Vilniečiai ir miesto svečiai galės pamatyti įdomiausius Vilniaus, Rygos ir Talino istorinius kadrus, kurie liudija drauge nueitą trijų šalių 100-mečio kelią. Atvirą parodą aikštėje aplankyti galima iki rugsėjo 12 dienos.

„Prieš beveik trisdešimt metų mes, Baltijos sesės, stojome į laisvės kelią, į šimtus kilometrų nusidriekusį laisvių širdžių mūrą. Šiandien ir vėl vienijamės Lietuvos Sostinėje Vilniuje į Šimtmečio kelią. Ne tik pažindami vienas kito istorinę perspektyvą, bet ir drąsiai žvelgdami į ateitį, naujus Baltijos laisvės šimtmečius,“ – kviesdamas visus  į fotografijų parodą sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Nuotr. Saulius Žiūra.

Ši paroda – keliaujanti. Ją jau galėjo pamatyti Rygos ir Talino gyventojai. Latvijoje paroda vadinosi „Before and now“, Estijoje – „Historic photos from Tallinn, Vilnius and Riga“.
Parodos nuotraukose – istorija, žmonės, ir tai, ką bėgant metams patyrė trys sostinės. Istorija  –  be pagražinimų, nutylėjimų, su visais skaudžiais ir gražiais įvykiais, žmonėmis, kokie jie buvo, miestais, kaip jie atrodė prieš šimtą metų, kaip keitėsi bėgant laikui ir kokios sostinės yra šiandien. Nuotraukos darytos 1920-1940 metais, taip pat atrinkti kadrai iš 1960-ųjų bei 1989–2018 metų. Prie nuotraukų esantys tekstai leis dar giliau pažinti Latvijos, Estijos ir Lietuvos istoriją.

Nuotraukų autoriai – trijų Baltijos šalių fotografai: Peeter Sirge, Kaupo Kikkas, Akel K., Ilmars Ztotins, Agnese Zeltina, Aleksandra Juraišytė, Juozas Stanišauskas, Zinas Kazėnas, Antanas Sutkus, Saulius Žiūra ir kiti.


Atėję į parodos atidarymą galės pasiklausyti ir nuostabaus koncerto: rugsėjo 2 d., Baltijos šalims drauge švenčiant 100-metį, vilniečiams ir miesto svečiams  dovanojamas unikalus koncertas „Šimtmečio garsai“, kur ant scenos susiburs daugiau kaip 100 lietuvių, latvių ir estų muzikantų. Visa informacija apie koncertą – https://www.facebook.com/events/252145092090324/

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt