Rugsėjo 26-27 d. Vilniuje vyks tarptautinis seminaras „UPGRADE 2018!“

 

Rugsėjo 26–27 dienomis Vilniuje vyks seminaras „Upgrade 2018!“.  Kaip daugiakultūris gyvenimo būdas leidžia išlikti mažosioms valstybėms nepriklausomomis šalia didžiųjų,  kodėl socialinė  politika eina viena kryptimi, o tautinės mažumos vis tiek jaučiasi stumiamos į užribį? Tvari Europos ateitis – šios ir kitos temos bus gvildenamos  meno ir kultūros kūrybinės asociacijos  „Drom“ (Suomija)  organizuojamame  tarptautiniame seminare,  kuris vyks Suomijos ambasadoje Vilniuje,  9.30 – 16.30 val.

„Upgrade2018!“ sutelks meno specialistus, politikus, pareigūnus ir NVO lyderius iš Lietuvos, Rusijos, Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lenkijos. Renginį globoja Suomijos ambasadorius Latvijoje H.E. Christer Michelsson, kuris bus vienas pranešėjų.

„Upgrade 2018!“  yra Suomijos menininko,  „Drom“ asociacijos pirmininko Veijo Baltzar iniciatyva, kuria siekiama paskatinti kultūrinį dialogą Baltijos regione.  Iniciatyvos autoriai siekia keleto svarbių tikslų: kultūros specialistų bendradarbiavimo Baltijos regione ir visuomenės veikėjų dialogo apie tvarios daugiakultūrės Europos kūrimą.   Siekiama atnaujinti ES daugiakultūrės politikos kryptis, kurios bus pristatytos ir aptartos pirmąją susitikimo dieną (26 d.)   Remiantis 20 tarpdisciplininių teisės iniciatyvų, bus kuriama Baltijos regiono tarptautinio kultūrinio bendradarbiavimo strategija.  Antroji seminaro diena (27 d.)  skirta kultūriniams mainams ir ateities bendradarbiavimo kūrimui.

Veijo Baltzar  –  keliaujantis romas, kultūros veikėjas, pasaulyje žinomas  autorius iš Suomijos, sukūręs pjesių, prozos ir poezijos rinkinių, libretų ir filmų scenarijų, romanų, savo darbus  skiria  romų tautybės žmonėms. Pradėjęs savo literatūrinę karjerą XX a. 7-ajame dešimtmetyje, V. Baltzar nagrinėja tarpkultūrinius santykius  daugiau kaip 70 literatūros kūrinių. Aktyvus kultūros veikėjas  režisavo daugybę spektaklių, dėstė Helsinkio teatro akademijoje. V. Baltzar laikomas reikšmingu nuomonės formuotoju. Manoma, kad Veijo Baltzar įstatyminės iniciatyvos atnaujinti daugiakultūriškumo politiką Europoje tampa labai svarbiu posūkio tašku.

Seminare gali dalyvauti visi, tačiau į jį būtina užsiregistruoti iš anksto – iki rugsėjo 24 d. el. p. nina.casten@drom.fi

Daugiau apie renginį (anglų k.) skaitykite: http://www.en.drom.fi/upgrade2018

„UPGRADE! NETWORK“ koordinatorius:

Meno ir kultūros kūrybinė asociacija „Drom“ (www.drom.fi)

KONTAKTINIS ASMUO: komunikacijos direktorė     

Nina Castén nina.casten@drom.fi, tel. +358 445090683