Sostinės klinikinei ligoninei švenčiant 60 -metį – 144 000-asis gimimas

Šiandien sostinės klinikinė ligoninė švenčia savo veiklos 60-ąjį jubiliejų. Anuomet ligoninėje buvo vos du skyriai. Šiandien modernioje ir šiuolaikiškoje gydymo įstaigoje veikia penkios klinikos, 51 skyrius, teikiamos beveik visos medicinos gydymo ir konsultavimo paslaugos, specialistai dirba su aukščiausios technologijos įranga. Vakar pasaulį išvydo jau 144 000–oji šios ligoninės naujagimė!

„Matau, kaip rūpestingai ruošėtės šiandienos 60 metų šventei, ir net neabejoju, kad taip pat ar net labiau rūpestingai rūpinatės ligoninės pacientais. Neįtikėtina, kad pirmam kūdikiui, gimusiam šioje ligoninėje, šiandien taip pat 60! Sveikinu su garbingu jubiliejumi, džiaugiuosi, kad ligoninė jį pasitinka atsinaujinusi su modernia gydymo įranga ir pažadu, kad Vilniaus miesto savivaldybė ir ateityje dės visas deramas pastangas, kad ligoninės pacientams čia nieko netrūktų“, – kalbėjo Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Per metus ligoninėje atliekama apie 7000 operacijų, priimama apie 6000 terapijos pacientų, Akušerijos ginekologijos klinika pasirūpina daugiau kaip 6000 pacienčių.

„Antakalnio klinikinėje ligoninėje gimsta beveik 27 proc. Vilniaus ir net 5 proc. mažųjų Lietuvos gyventojų. Didžiuojamės, kad vis daugiau gimdyvių pasitiki mūsų klinikos specialistais ir vieną svarbiausių savo gyvenimo įvykių atiduoda į mūsų rankas“, – sako Akušerijos ir ginekologijos klinikos vedėjas gydytojas akušeris ginekologas Ričardas Daunoravičius.

Šiandien atidarytas ir naujas Litotripsijos kabinetas, kuriame bus gydomi vilniečiai sergantys inkstų ir šlapimtakių akmenlige, kuri kasmet Lietuvoje diagnozuojama daugiau nei 1000 gyventojų.


„Labai džiaugiamės, kad ligoninė įsigijo naują litotripsijos aparatą, kuriuo be pjūvio, rentgeno arba ultragarso pagalba lokalizuojame akmenis inkstuose arba šlapimtakiuose bei pasiunčiame į juos smūgines bangas, kurios juos suskaldo. Procedūra beskausmė, trunka iki valandos ir pacientas bus išleidžiamas į namus tą pačią dieną“, – pasakojo Urologijos skyriaus vedėjas gydytojas urologas Edmundas Štarolis.

Šventiniame renginyje ligoninės darbuotojai surengė rudens gėrybių kompozicijų parodą, klausėsi Antakalnio senjorų kolektyvų pasirodymų, kartu giedojo Antakalniečių himną ir klausėsi melodingų dainininko Vytautu Šiškausku dainų.


„Ligoninė – tik pavadinimas, o šilumą, sveikatą, paslaugą ir gerą ligoninės vardą kuria darbuotojai, visas kolektyvas. Didžiuojuosi dirbdamas su kolektyvu, kuris sugeba ne tik dirbti savo tikrai sunkų darbą, bet ir kartu švęsti šventes, kurios tampa tradicija, – sako ligoninės direktorius dr. Narimantas Markevičius. Rytoj ligoninės darbuotojai kviečia ir į tradicinę rudens gėrybių kompozicijų parodą. Šventė, pirmą kartą organizuojama su Antakalnio seniūnija, kurioje kviečiami dalyvauti ligoninės bendraamžiai – Antakalnio senjorai.

Per šešis dešimtmečius Antakalnio ligoninėje netrūko įsimintinų įvykių, daugybės išgelbėtų gyvybių ir netikėtų operacijų: čia užfiksuotas pirmasis atvejis šalies medicinos istorijoje, kai moteriai laparoskopijos būdu pašalintas 4, 4 kg sveriantis gimdos auglys. Ligoninėje taip pat atlikta pirmoji Vilniuje naviko pašalinimo abliacija mikrobangomis, ir tai yra vienas naujausių inkstų vėžio gydymo metodų.

Vilniaus miesto klinikinė ligoninė, paprastai vadinama Antakalnio klinikomis, laikoma ypatinga – pacientai džiaugiasi atidžiu požiūriu, talentingais medikais, dirbančiais iš pašaukimo ir padedančiais išsaugoti viltį. Čia – ir daugelio medicinos pasiekimų, garsinančių Lietuvą, pradžia. Renginių ciklas, skirtas šiai sukakčiai pažymėti, prasidėjo dar pavasarį.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt