Vilnius paskelbė startą Europos judumo savaitei

Sostinėje prasidėjo Europos judumo savaitė (European Mobility Week) – vilniečiai nuo šiandien iki rugsėjo 22 dienos kviečiami pakeisti savo judėjimo mieste įpročius ir į darbą, mokymo įstaigas ar laisvalaikio vietas vykti ne automobiliu, o aplinkai draugiška transporto priemone, rekordiškai atsinaujinančiu sostinės viešuoju transportu ar pėsčiomis.


Europos judumo savaitė Vilniuje šiandien atidaryta renginiu „Pasirink ir Judėk“ Lukiškių aikštėje, kuris subūrė vilniečius ir miesto svečius, judančius dviračiais, paspirtukais, riedlentėmis ir kitomis darniomis transporto priemonėmis. Taip sostinė prisijungė prie kasmetinės Europos judumo savaitės, kuri visoje Europoje minima rugsėjo 16-22 d. ir skiriama tam tikrai temai. Šiemet Europos Komisijos inicijuojamos judumo savaitės tema – „Transporto daugiarūšiškumas“ primena, kad savo judėjimui mieste galima išbandyti įvairias alternatyvias transporto priemones ir derinti jas tarpusavyje.

„Vilnius yra atviras, gyvas ir dinamiškas miestas. Vis daugiau vilniečių po miestą keliauja kitaip ir transporto priemones renkasi lanksčiau, jos įdomesnės ir, svarbiausia, draugiškos aplinkai. Todėl sostinės gyventojai puikiai atspindi ir šių metų Europos judumo savaitės temą – transporto daugiarūšiškumą. O jeigu dar yra neišdrįsusių vilniečių judėti kitaip, nei yra įpratę, šiandien prasidėjusi Europos judumo savaitė yra puiki proga mesti sau iššūkį ir kelionėms rinktis ne automobilį, o pavyzdžiui dviratį ar sparčiai atsinaujinantį viešąjį transportą“, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Į Lukiškių aikštę su pačiomis įvairiausiomis transporto priemonėmis sugužėjusių vilniečių laukė specialios pramogų, diskusijų ir poilsio zonos. Ypatingo vilniečių susidomėjimo sulaukė diskusijų zonoje vykę pokalbiai. Diskusijoje „Kodėl judame darniai“ mintimis dalinosi „Citybirds“ įkūrėjas Ignas Survila, rašytoja Rasa Sagė, darnaus judumo ekspertė Kristina Gaučė, kineziterapeutas Eimantas Žeimys ir sveikatingumo motyvatorė bei #walk16 mobilios programėlės kūrėja Vlada Musvydaitė. Diskusiją moderavo TV laidų vedėja Ugnė Galadauskaitė. Apie Vilniaus darnaus judumo planą bei judėjimo naudą miestiečiams kalbėjo Vilniaus miesto mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius, Vilniaus administracijos vadovas Povilas Poderskis, vienas iš darnaus judumo plano rengėjų Marius Berulis, įmonės „Homoeminems“ atstovas Žemartas Budrys.


Mažiausieji vilniečiai su tėveliais džiūgavo pramogaudami pripučiamų batutų kliūčių ruože, o mėgstantys pasivaržyti draugiškai rungtyniavo specialioje simbolinėje kliūčių trasoje. Pirmieji keli šimtai vaikų, į renginį atvykę pasipirtuku, riedlente, dviračiu, riedžiu ar kita alternatyvia transporto priemone, buvo apdovanoti specialiais Europos judumo savaitės atminimo medaliais. Taip pat visi susirinkusieji galėjo išbandyti elektrinius, be garso riedančius ekologiškus paspirtukus, o smalsiausieji sužinojo ir apie saugumą keliaujant šia transporto priemone.

Renginyje daug dėmesio sulaukė ir speciali Lietuvos policijos palapinė, kurioje buvo galima dviratį įregistruoti į policijos prevencinės veiklos valdymo informacinę sistemą, siekiant apsaugoti jį nuo ilgapirščių. Renginyje buvo apdovanoti ir SĮ „Susisiekimo paslaugos“ organizuoto nuotraukų konkurso #PasirinkIrJudėk nugalėtojai.

Renginį miestui dovanojo Vilniaus miesto savivaldybė, SĮ „Susisiekimo paslaugos“ ir Susisiekimo ministerija.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt