Rugsėjo 23-ąją – Dovydo žvaigždė Rūdninkų skvere

 

Rugsėjo 23-ąją, Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną, 12 val. kviečiame susirinkti  Rūdninkų skvere, kur rimtyje drauge su Lietuvos ir Pasaulio  žydų bendruomene prisiminsime ir pagerbsime tuos, kurių netekome Holokausto metu.

Kviečiame dalyvauti atminties iniciatyvoje – iš akmenų sudėti  Dovydo žvaigždę, primenančią apie didžiule mūsų miesto ir visos Lietuvos netektį.

Pagal  žydų tradicijas lankant kapus įprasta atnešti ir ant jų padėti ne gėlių, o po akmenuką. Akmuo – amžinybės simbolis, kiekvienas mūsų padėtas akmuo, tai prisiminimas to, kurio netekome. Kviečiam visus padėti į Dovydo žvaigždę akmenuką už kiekvieną nužudytą Vilniaus geto gyventoją, už kiekvieną Lietuvos žydų genocido auką, už Lietuvos netektį.

Sunešę po akmenėlį, Dovydo žvaigždę išdėliosime ant grindinio Rūdninkų skvere, netoli buvusių pagrindinių vartų į Didįjį getą vietos. Tuo metu vyks jaunojo Vilniaus geto kalinio ir metraštininko, Icchoko Rudaševskio dienoraščio skaitymai. Čia tą pačią dieną apsilankys ir Popiežius Pranciškus, kuris sustos trumpai maldai prie paminklo Geto Aukoms atminti.

Rugsėjo 23 d. sukanka 75-eri metai, kai  buvo likviduotas Didysis Vilniaus getas, kuriame buvo apie 29 000 žydų. Didžioji Vilniaus geto kalinių dalis buvo brutaliai nužudyta Panerių miške.

Negalime pakeisti istorijos ar pasidalinti kančia, tačiau esame pajėgus užtikrinti, kad skaudžiausias mūsų istorijos etapas niekada nepasikartotų.

Rugsėjo 23-iąją Vilnius prisimena. Prisiminkime kartu.