Vilniaus meras prieš popiežiaus atvykimą inicijuoja nemokamą automobilių aikštelių atvėrimą

Šią savaitę pamatyti popiežių Pranciškų Vilniuje ketina dešimtys tūkstančių vilniečių ir miesto svečių, o tai sostinei kelia rimtus logistinius iššūkius sostinei. Reaguodamas į tai, Vilniaus meras Remigijus Šimašius pasiūlė iniciatyvą – savaitgaliui nemokamai atverti požeminę Savivaldybės automobilių aikštelę, kurioje yra 300 vietų automobiliams, ir prie šios iniciatyvos pakvietė prisijungti ir kitas įmones bei įstaigas, turinčias automobilių aikštelių prie Vilniaus senamiesčio. Vos per dieną prie miesto prisijungė pirmosios 4 atsakingo verslo kompanijos, pasiūlydamos dar per 2000 nemokamų vietų požeminėse ir antžeminėse automobilių aikštelėse aplink Konstitucijos prospektą.


„Popiežiaus apsilankymas traukia visos Lietuvos tikinčiųjų ir pasaulio piligrimų dėmesį į sostinę Vilnių. Vilniečius kviečiu į susitikimus su popiežiumi atvykti pėsčiomis ir nemokamu viešuoju transportu, o svečiams iš toliau atversime kuo daugiau nemokamų automobilių aikštelių vietų atokiau nuo didžiausių žmonių srautų. Esu dėkingas socialiai atsakingam verslui už vilnietišką svetingumą ir sąmoningumą, kuris neabejotinai išaugins turistų, besidominčių Vilniaus sakraliniu paveldu srautus ir prisidės prie miesto sėkmės istorijos kūrimo,“ – kvietė Vilniaus meras.

Nuo rugsėjo 22 d. 5 val. ryto iki rugsėjo 23 d. 22 val. naujajame miesto centre aplinkui Vilniaus savivaldybę bus galima nemokamai palikti lengvuosius automobilius: PC EUROPA (900 vietų), „Swedbank“ (530 vietų), verslo kompleksas 3 BURĖS (400 vietų), verslo centras QUADRUM (200 vietų), Vilniaus miesto savivaldybė (300 vietų). Ir tai tik pradžia. Sostinės meras kviečia prie iniciatyvos jungtis ir kitas įmones bei įstaigas aplink sostinės centrą.

Prie akcijos rugsėjo 19 d. prisijungė ir „Danske Bank“ taip pat atvėrę savo 85 vietų automobilių stovėjimo aikštelę bei rugsėjo 21 d. prisijungę UAB „Eika“, atidarę savo 450 vietų parkingą.

Vairuotojų dėmesiui! Automobilius su dujų įranga statyti visose požeminėse stovėjimo aikštelėse draudžiama.

Vilniaus savivaldybė dėkoja visiems kartu kuriantiems atvirą ir svetingą mūsų miestą.

  • Vilniaus savivaldybė, Konstitucijos pr. 3 – 300 vietų.
  • PC Europa, Konstitucijos pr. 7A – 900 vietų.
  • „Swedbank“ administracinis pastatas, Konstitucijos pr. 20A – 530 vietų.
  • Verslo kompleksas 3 BURĖS, Lvovo 25, įvažiavimas nuo Giedraičių g pusės į Krokuvos g. – 400 vietų.
  • Verslo centras QUADRUM, Konstitucijos pr. 21 – 200 vietų.
  • „Danske Bank“, Saltoniškių g. 2 – 85 vietos.
  • UAB „Eika“, A. Goštauto g. 40B, 40D – 450 vietų.

Norėdami prisijungti prie šios iniciatyvos parašykite mums: dovile.ibianskaite@vilnius.lt

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt