Lietuvos socialinių darbuotojų dienos proga Vingio parke vyks socialinė akcija

Šį ketvirtadienį, rugsėjo mėn. 27 d., Lietuvoje bus švenčiama socialinių darbuotojų diena. Ta proga Vilniaus Vingio parke vyks socialinė akcija. Jos metu įvairias socialines paslaugas teikiančių įstaigų darbuotojai ir šių paslaugų gavėjai sustos į gyvą saulėgrąžos žiedą. Akcijos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į socialinių paslaugų kokybę Lietuvoje, socialinio darbuotojo statusą bei įvaizdį.

„Saulėgrąža yra socialinių darbuotojų simbolis. Kaip saulėgrąža gręžiasi į saulę, taip socialinis darbuotojas, kokia bebūtų situacija – visada atgręžtas į žmogų. Dabartinėje visuomenėje socialinis darbuotojas – tai profesionalas, turintis aukštą kompetenciją, socialines paslaugas galintis teikti kokybiškai ir sistemiškai, vadovaudamasis pripažintais standartais“, – teigia akciją organizuojančios Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos vadovė Jūratė Tamašauskienė.

Anot jos, socialinių paslaugų kokybę Lietuvoje bandoma kelti jau antrus metus diegiant europietišką kokybės sistemą EQUASS (angl. The European Quality in Social Services).

„Socialinio darbuotojo paslaugų prireikia neįgaliesiems armenims, benamiams, vaikus auginančioms socialinės rizikos šeimoms, vienišiems žmonėms. Jis lanko žmones, kalba apie jų problemas ir ieško būdų, kaip jas spręsti. Vadovaudamasis specialiomis metodikomis, socialinis darbuotojas vykdo kontrolę, stebi situaciją, ją kompleksiškai analizuoja. Tam yra reikalingas aukštasis išsilavinimas, suteikiantis įvairiapusiškų gebėjimų: konsultavimo, mentorystės, įgalinimo. O dabar norime šias paslaugas perkelti į naują – europinės kokybės standarto – lygmenį“, – sako „Valakupių reabilitacijos centro“ projektų koordinatorė, akcijos iniciatorė Natalija Markovskaja.

Akcijoje žada dalyvauti apie 30 įvairias socialines paslaugas teikiančių įstaigų (dienos centrų, nakvynės namų, pagalbos rizikos šeimoms, pagalbos į namus senyvo amžiaus žmonėms, vaikų šeimynų, socializacijos centrų). Planuojama, kad į saulėgrąžos žiedą sustos apie 500 žmonių iš Vilniaus, Panevėžio, Klaipėdos, Kretingos, Šiaulių, Anykščių, Druskininkų ir kitų Lietuvos miestų.

Renginyje taip pat dalyvaus Vilniaus meras Remigijus Šimašius, pakviestas dalyvauti ir socialinės apsaugos bei darbo ministras Linas Kukuraitis.

Iniciatyvos autoriai ir organizatoriai VšĮ „Valakupių reabilitacijos centras“ ir Lietuvos socialinių darbuotojų asociacija.

Renginio pradžia – 11 val. Vieta – Vingio parko pieva prieš estradą.

Kviečiame!

 Daugiau informacijos:

Natalija Markovskaja

VšĮ „Valakupių reabilitacijos centras“

Tel.:+370 678 11355

El. p. Natalja.Markovskaja@reabilitacija.lt